Koronka w intencji abp. Marka Jędraszewskiego

604
Modlitwa podczas pielgrzymki. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Kilka tysięcy pielgrzymów diecezji radomskiej idących na Jasną Górę odmówiło Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji abp. Marka Jędraszewskiego, w łączności z modlącymi się pod kurią krakowską.

Inicjatywa zrodziła się już w czwartek (8.10), kiedy na pątniczym szlaku modlono się w intencji kapłanów, mówił ks. Mirosław Kszczot na antenie Radia Plus Radom.

– Wiele osób miało pragnienie, by duchowo połączyć się z wiernymi w Krakowie, którzy zebrali się dzisiaj pod Oknem Papieskim. My też chcemy pamiętać o arcybiskupie, by w miłosierdziu znaleźć pokój. Bóg nie chce, abyśmy byli przeciwko sobie. Nikogo nie atakujemy, ale bronimy człowieka przed wrogimi ideologiami – powiedział dyrektor radomskiej pielgrzymki.

Zdaniem ks. prał. Jerzego Karbownika, kierownika skarżyskiej kolumny, wypowiedź arcybiskupa nie była atakiem na człowieka, ale krytyką ideologii i obroną wartości.

– Wszyscy widzieli jak parodiowana jest Msza św. i mamy z tego powodu milczeć? Bogu dzięki, że są ludzie, którzy mają odwagę powiedzieć „nie” dla tego typu zachowań. To nie atak na człowieka, ale obrona wartości, które są nam bliskie – powiedział.

– Agresji mówimy „nie”. Do tego trzeba podchodzić z miłością, ale z drugiej strony trzeba być stanowczym w wyzwaniu swojej wiary – mówili na antenie radomskiego Plusa pątnicy.