Biegiem! Biegiem!

Grupa biegowa. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Po raz ósmy na pielgrzymi szlak wybiegli radomscy biegacze. Jest ich 50, a na Jasną Górę przybiegną za dwa dni.

Biegacze wyruszyli ze słowami św. Pawła Ap.: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem” (2Tm 4,7). Organizatorem grupy jest Stowarzyszenie „Biegiem Radom”.

– Biegnie nas dokładnie 50 osób. To optymalna liczba, której jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwo. Do pokonania przez dwa dni etapy prawie 100-kilometrowe. Pierwszy nocleg w Radoszycach, drugi – w Garnku. Trzeciego dnia dobiegniemy do pieszych pielgrzymów na Przeprośną Górkę i wejdziemy razem na Jasną Górę. Biegniemy systemem sztafetowym, dostosowujemy tempo do najsłabszych biegaczy. Każdy uczestnik biegnie tyle, ile może. Są tacy, którzy pokonają dziennie nawet dystans maratonu. A jest też wśród nas ktoś, kto planuje przebiec trasę całej pielgrzymki. Po drodze modlitwy, konferencje. Mamy kapłanów, będzie więc Msza św. – mówi Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia.

Wśród biegaczy jest dwóch kapłanów: ks. Artur Chruślak i ks. Piotr Popis.

– Urlop dla mnie to nie tylko „nic-nierobienie”. To aktywność. Sporo biegam w Mołdawii, a jeśli podczas urlopu jest możliwość pobiec w pielgrzymce, to trzeba to po prostu zrobić. – mówi ks. Artur, który jako prezbiter drogi neokatechumenalnej posługujący w Mołdawii.

Przed startem była Msza św. w kościele pw. Chrystusa Kapłana – dla wzmocnienia ducha; liturgii przewodniczył ks. Rafał Widuliński, proboszcz parafii pw. Chrystusa Kapłana.

Zaś dla wzmocnienia przed startem odbyła się profesjonalna rozgrzewka, którą poprowadziła Paulina Dróżdż, instruktorka fitness.

Google Photos Refresh Token invalid. Please authenticate from Photonic → Authentication.
Error encountered during authentication:
{
  "error": "unauthorized_client",
  "error_description": "Unauthorized"
See here for documentation.