Ksiądz zarażony koronawirusem pilnie potrzebuje osocza

Potrzebne osocze. Kościół w Skrzynnie.

„Jeśli ktoś chciałby oddać dla niego osocze może to uczynić ze wskazaniem: Piotr Popis – szpital MSWiA przy ul. Wołoskiej w Warszawie.” – podaje Radio Plus Radom. Potrzebującym osocza jest wikariusz parafii pw. św. Szczepana w Skrzynnie.

Dawcą osocza mogą być osoby, które:

1. Przechorowały COVID-19, zostały uznane za wyleczone i czują się zdrowe, lub osoby, które przeszły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2,
  2. Od wykonania ostatniego badania, które było ujemne, minęło 14 dni, lub minął okres co najmniej 28 dni od ustąpienia objawów albo zakończenia izolacji, lub minął okres co najmniej 14 dni od dodatniego wyniku na obecność przeciwciał.
  3. Są w wieku 18-60 lat,
  4. Nie otrzymały w przeszłości transfuzji krwi lub jej składników.

Osoby, które spełniają powyższe warunki i chciałby pomóc prosimy o kontakt z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu (telefony: +48 600 035 315, +48 500 754 538 lub +48 515 197 764). W czasie rozmowy telefonicznej dokonana zostanie wstępna ocena braku przeciwwskazań do oddania osocza i ustalony zostanie najdogodniejszy termin i miejsce jego pobrania.

Potrzebne osocze ozdrowieńców