III Parafialny Konkurs „Miłość do Ojczyzny umacniamy Duchem”

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej działający przy katedrze radomskiej zaprasza do wzięcia udziału w Konkursie „Miłość do Ojczyzny umacniamy Duchem”.

Konkurs jest organizowany w przededniu 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego celem jest pobudzenie patriotyzmu i pogłębienie miłości do Ojczyzny oraz kształtowanie postaw opartych na wartościach patriotycznych zgodnych z Katolicką Nauką Kościoła i wyznawaną wiarą.

W konkursie mogą brać udział: uczniowie szkół podstawowych (klasy I-V i VI-VIII) i ponadpodstawowych oraz osoby dorosłe.

Choć Konkurs obejmuje parafię katedralną w Radomiu, to mogą w mim brać udział również chętni z całej Diecezji Radomskiej.

• Konkurs odbywa się w trzech kategoriach:
    • praca plastyczna
    • poezja – wiersz
    • proza – opowiadanie (maksymalnie 5 stron A4)
  • Konkurs rozpoczął się 1 września 2018 r. i będzie trwał do 31 października 2018 r.
  • Regulamin Konkursu – [TU]

Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone 18 listopada 2018 r. o godz. 18.00 w Sali Koncertowej Orkiestry Kameralnej Urzędu Miejskiego w Radomiu podczas uroczystego Koncertu z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Serdecznie zapraszamy.

Zarząd POAK przy Radomskiej katedrze