MACHORY – Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP

• Administrator:
    • ks. Marcin Ciach

MSZE ŚW.:

• Niedziele / Uroczystości:
    • 9.00;
  • Święta zniesione:
  • Dni powszednie:
    • 17.00 (zima – 16.00)

PARAFII:

• Do parafii należą:
    • Adamów, Cegielnia, Jasion, Machory, Malenie, Maleniec, Tama.
  • Odpusty:
    • Niepokalanego Serca NMP (sobota po Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa)
  • Historia

Placówka duszpasterska, ekspozytura parafii Żarnów, powstała w 1964 r. staraniem ks. Kazimierza Kasprzyka, ks. Jana Mazurkiewicza i ks. Leopolda Łabęckiego. Parafia została erygowana 1 IX 1989 r. przez bp. Edwarda Materskiego. Kościół pw. Niepokalanego Serca Maryi powstał w 1964 r. z dawnego zrujnowanego podworskiego budynku gospodarczego. Projekt adaptacyjny przygotowali arch. Jerzy Jakubczak, konstr. inż. Bogdan Ciok i Jerzy Drzewiński, a projekt roboczy przygotował inż. Wacław Nowak. Poświęcenia świątyni dokonał 17 V 1964 r. sługa Boży bp Piotr Gołębiowski. Kościół został odnowiony w 1987 r. staraniem ks. Tadeusza Białeckiego. Dedykacji świątyni dokonał bp Henryk Tomasik 2 V 2010 r. Kościół jest zbudowany w części starej z kamienia łamanego, a w części nadbudowanej z cegły.

MAPA DOJAZDU: