Obłóczyny, akolitat i kandydatura

Bp Piotr Turzyński poświecił sutanny klerykom III roku. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – Patronki Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu odbyły się kleryckie promocje.

Alumni III roku otrzymali strój duchowny, a V roku zostali włączeni do grona kandydatów do święceń; jeden z alumnów został akolitą. Uroczystej Mszy św. w kaplicy radomskiego seminarium przewodniczył bp Piotr Turzyński.

Bp Piotr Turzyński, modlitwa poświecenia stroju duchownego:

W homilii bp Piotr zwrócił uwagę na Maryję jako wzór posłuszeństwa woli Bożej. Przywołał również postacie dwóch wielkich Polaków, którzy swoje życie i kapłaństwo zawierzyli Maryi: św. Jana Pawła II i Sługę Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

– Dzisiejszy świat, dzisiejszy człowiek ma pokusę, aby być nieposłusznym Panu Bogu. Człowiek chce decydować, stawia się w miejscu Pana Boga, chce zmieniać naturę, kreuje się na stworzyciela… Maryja była posłuszna Panu Bogu, choć nie wiedziała co Ją czeka. Była posłuszna gdy Pan Jezus szedł Drogą Krzyżową. Była posłuszna i nie rozpaczała, gdy widział Go umierającego. Była posłuszna gdy czekała razem z Kościołem na Ducha Świętego. Niech się dzieje wola Boża! Ona nie została dotknięta złem, grzechem… Niepokalana! Ona ochrania, Ona prowadzi, Ona zwycięża szatana… Trzeba Jej zawierzyć siebie. Dziś powiedzmy Matce Bożej za wielkimi kapłanami: „Totus Tuus”, „Soli Deo per Maria”. – mówił w homilii bp Piotr Turzyński.

Bp Piotr Turzyński, homilia:

Pozwolenie noszenia stroju duchownego otrzymali alumni:

• Konrad Dębicki z parafii pw. św. Pawła Apostoła w Radomiu
  • Bartosz Fijałkowski z parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Starachowicach
  • Michał Górka z parafii pw. Chrystusa Króla w Radomiu
  • Piotr Hernik z parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Słupicy
  • Bartosz Janik z parafii pw. św. Łukasza w Radomiu
  • Gracjan Kolendowski z parafii pw. Świętej Trójcy w Starachowicach
  • Patryk Korcz z parafii pw. św. Wawrzyńca w Głowaczowie
  • Kamil Krawczyk z parafii pw. św. Mikołaja w Jankowicach
  • Jakub Nowek z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Odrowążku
  • Michał Starnawski z parafii pw. MB Królowej Świata w Radomiu (Kongregacja św. Filipa Neri)
  • Tomasz Walasik z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jastrzębiu
  • Krzysztof Zając z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Lipowym Polu
  • Adrian Żak z parafii pw. św. Wawrzyńca w Niekłaniu Wielkim

Posługę akolity otrzymał alumn Kacper Piotrowski-Stajniak z parafii pw. Chrystusa Nauczyciela w Radomiu.

Do grona kandydatów do święceń zostali włączeni alumni:

• Dominik Idziak z parafii pw. MB Różańcowej w Jasieńcu Iłżeckim
  • Krystian Korba z parafii pw. Narodzenia NMP w Szydłówku
  • Dominik Kowalewski z parafii pw. NSJ w Starachowicach
  • Szymon Spasiński z parafii pw. Opieki św. Józefa w Jedlni-Letnisku
  • Krystian Wieteska z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Stromcu
  • Krzysztof Wiśniewski z parafii pw. MB Królowej Świata w Radomiu (Kongregacja św. Filipa Neri)

Failed to get data. Error: