Maturzysto! Pamiętamy o Tobie!

Czuwanie na Jasnej Górze. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W środę, 21 kwietnia, o godz. 13.30 w jasnogórskiej kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej bp Marek Solarczyk będzie sprawował Mszę świętą w intencji maturzystów. Zaś radomscy duszpasterze akademiccy zapraszają do DA: „Maturzysto! Daj się pobłogosławić”. Msze św. w intencji maturzystów również w pierwsze dni egzaminów.

Zawierzenie maturzystów na Jasnej Górze

Każdego roku przed obrazem Czarnej Madonny na Jasnej Górze gromadziły się tłumy maturzystów również z rożnych storn diecezji radomskiej, aby wspólnie pomodlić się o światło Ducha Świętego na czas egzaminu dojrzałości. Pandemia po raz drugi pokrzyżowała plany.

– Niestety, podobnie jak w ubiegłym roku, pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę nie odbędzie się. Drugi raz z rzędu zdecydowaliśmy się na inną jej formę. Z maturzystami spotkamy się online i przed ekranami telewizorów w środę, 21 kwietnia. O godz. 13.30 w jasnogórskiej kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej bp Marek Solarczyk będzie przewodniczył Mszy świętej w intencji maturzystów. Razem z biskupem Markiem będzie też kilku księży z radomskiego Wydziału Katechetycznego. W Eucharystii będzie można uczestniczyć duchowo łącząc się za pomocą środków społecznego przekazu. Transmisja liturgii w TV Trwam i kanale YouTube Jasnej Góry (>>TU<<).  – mówi ks. Stanisław Piekielnik z Wydziału Katechetycznego z radomskiej kurii.

Zapraszając do wspólnej modlitwy dodaje:

Zapraszamy wszystkich maturzystów, rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów do wspólnej modlitwy w tym czasie. To jest ważny czas podziękowania za lata nauki, za ludzi, których spotkali na swojej drodze: nauczycieli, przyjaciół i kolegów ze szkoły. Wśród ważnych intencji są i te związane z wyborem drogi życiowej czy studiów. – dodaje ks. Stanisław.

Po Mszy świętej nastąpi zawierzenie młodzieży maturalnej Matce Bożej – Pani Jasnogórskiej na wzór wcześniejszych zawierzeń pielgrzymujących maturzystów.

„Maturzysto! Daj się pobłogosławić”

O tegorocznych maturzystach pamięta również radomskie Duszpasterstwo Akademickie, które również będzie się za nich modlić. Zaś duszpasterze – wzorem lat ubiegłych – będą udzielać indywidualnego błogosławieństwa na czas matur.

– Od 19 kwietnia możesz przyjść do nas, do Duszpasterstwa Akademickiego, o jakiejkolwiek porze i poprosić duszpasterzy o indywidualne błogosławieństwo. Dzwoń, pisz, przychodź! Daj się omodlić. – zachęcają duszpasterze z DA.

Numery kontaktowe: +48 692 430 795 i +48 783 598 219.

Modlitwa w czasie matur

W pierwsze trzy dni matur, czyli 4, 5 i 6 maja o godz. 6.00 w radomskiej katedrze Bp Marek Solarczyk będzie sprawował msze święte w intencji maturzystów. Transmisja w Radio Plus Radom.

W te same dni o godz. 19.00 w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego również będą sprawowane msze święte w intencji maturzystów.

Grafika: Duszpasterstwa Akademickie DR