Powołaniowy Dzień Skupienia w sieci

Internetowy Dzień Skupienia. Foto: arch. WSD w Radomiu

W sobotę klerycy radomskiego seminarium zorganizowali pierwszy internetowy Dzień Skupienia. Patronował mu bł. Carlo Acutis – nastolatek, który internet wykorzystywał do ewangelizacji.

W tym roku, z powodu pandemii, nie było możliwe zorganizowanie rekolekcji powołaniowych w normalnej formie; zwykle odbywały one się między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem. Tym razem to dwa dni skupienia: kwietniowy i majowy.

– Pierwszy Dzień Skupienia już za nami. W roku duszpasterskim „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”, pochylamy się nad tajemnicą Eucharystii oraz nad powołaniem. Zarówno kwietniowemu jak i majowemu Dniu Skupienia patronuje błogosławiony naszych czasów Carlo Acutis, który mówił, że „Eucharystia jest autostradą do nieba”. Dzień Skupienia rozpoczął ks. Paweł Gogacz, duszpasterz ds. powołań w Diecezji Radomskiej. Słowo nadziei do uczestników wypowiedział również Biskup Marek Solarczyk, przypominając o wielkiej tajemnicy spotkania Boga z człowiekiem oraz o darze Eucharystii. – mówi dk. Kacper Piotrowski-Stajniak, który w czasie Dnia Skupienia prowadził spotkanie poświęcone bł. Carlowi pt. „Oryginały czy fotokopie?”.

Uczestnicy mogli również zadawać pytania prowadzącym.

Pierwszy Internetowy Dzień Skupienia zakończył się w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego adoracją Najświętszego Sakramentu.

Kolejny Dzień Skupienia odbędzie się 8 maja.

– Nie wiemy, jaki będzie stan epidemii 8 maja. Naszym marzeniem jest, by spotkanie odbyło się „w realu”, by uczestnicy przyjechali do seminarium. Ale zobaczymy – mówi ks. Paweł Gogacz, organizator wydarzenia.

Zdjęcia: arch. WSD w Radomiu

Failed to get data. Error: