Maryjo, przyszliśmy „w mocy Bożego Ducha”!

Wejście 41.PPDR na Jasną Górę. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

We wtorek, 13 sierpnia, w godzinach popołudniowych na jasnogórskim szczycie zameldowała się 41 Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej. W pielgrzymce uczestniczyło ponad 6 tys. pątników i 108 księży.

Jak podaje ks. Mirosław Kszczot, dyrektor radomskiej pielgrzymki, w tym roku pod hasłem „W mocy Bożego Ducha” pielgrzymowało na Jasną Górę 6 tys. 23 pątników; to jedna z najliczniejszych pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Cała pielgrzymka składała się z 40 grup podzielonych na 5 kolumn: dwóch radomskich, skarżyskiej, opoczyńskiej i starachowickiej. W pielgrzymce uczestniczyło 108 kapłanów, 46 kleryków, 17 sióstr i 5 braci zakonnych, a grupy zabezpieczało 16 lekarzy, 105 pielęgniarek i 14 ratowników medycznych.

Ks. Mirosław Kszczot, statystyka pielgrzymki:

Nie zabrakło „grupy powołaniowej”, złożonej z kleryków radomskiego seminarium, którym przewodził ks. Grzegorz Lipiec, ojciec duchowny; tym razem w grupach skarżyskich i opoczyńskich opowiadali pielgrzymom o pięknie powołania kapłańskiego. W pielgrzymce szła także grupa mundurowa, a w niej żołnierze, strażacy, policjanci, straż miejska, pracownicy służby więziennej i inspekcji transportu drogowego.

Wraz z radomianami pielgrzymowali m.in. pątnicy z Ukrainy, Białorusi, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych i Holandii.

Do pieszych pielgrzymów w ostatnim dniu dołączyli pielgrzymi biegowi (50 osób) i z grup rowerowych (140 rowerzystów w 5 grupach).

Failed to get data. Error: