„Miłość, która procentuje”. Przekaż 1,5% na Caritas Diecezji Radomskiej

Ks. Damian Drabikowski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej. Foto: FB / Caritas Diecezji Radomskiej

„Miłość, która procentuje” – to hasło kampanii dotyczącej przekazania 1,5% na Caritas Diecezji Radomskiej.

W czwartek (9.02.) na konferencji prasowej mówił o tym ks. Damian Drabikowski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej, zachęcając do przekazywania wsparcia.

– W ubiegłym roku  w ramach akcji 1% radomska Caritas zebrała 665 892,48 zł, z czego około 380 000 zł z przeznaczeniem celowym dla naszych podopiecznych. Na stałe mamy podpisane porozumienia z 25 podopiecznymi oraz 14 Parafialnymi Zespołami Caritas. Na dofinansowanie naszych podopiecznych w zeszłym roku nie związanych porozumieniami wydaliśmy około 265 000 zł. – mówi ksiądz Drabikowski.

W ramach akcji 1% zostały dofinansowane obozy wakacyjne organizowane przez parafie, zakupy leków dla najbiedniejszych, zakupy sprzętu rehabilitacyjnego do wypożyczalni Caritas oraz dofinansowano dożywianie dzieci w świetlicach. Udzielono też wsparcia finansowego na zakup najbardziej potrzebnych rzeczy dla osób poszkodowanych, zakupiono i przekazano paczki żywnościowe. Wsparcie otrzymały placówki działające w ramach Caritas i osoby w nich przebywające.