Mini Orszak Trzech Króli i koncert „Guzowianek”

Koncert Zespołu "Guzowianki". Foto: arch. parafii w Orońsku

Tak świętowano Uroczystość Objawienia Pańskiego w kościele w Orońsku.

Orszak był wprowadzeniem do Mszy św.

– W Mini Orszaku udział wzięły dzieci i młodzież z tutejszej parafii. Młodzi byli ubrani w peleryny oraz korony dzięki czemu utożsamiali się z jednym z Mędrców, którzy wędrując za Gwiazdą Betlejemską przybyli do nowonarodzonego Pana Jezusa. Warto wspomnieć, że uroczystość Objawienia Pańskiego, z tradycji –  święto Trzech Króli, jest jednym z najstarszych świąt kościelnych. – mówi diakon Artur Spasiński, który w Orońsku odbywa praktyki duszpasterskie.

Po Eucharystii odbył się koncert kolęd w wykonaniu Młodzieżowego Zespołu Folklorystycznego „Guzowianki” pod batutą Wioletty Fijałkowskiej.

– Podczas koncertu można było usłyszeć autorskie aranżacje popularnych kolęd. Zespół „Guzowianki” zaśpiewał również własne kolędy i pastorałki, do których tekst napisał Marek Mioduszewski, zaś muzykę skomponowała Wioletta Fijałkowska – kierowniczka zespołu. Wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a za występ podziękował ks. kan. Bolesław Mikrut, proboszcz parafii w Orońsku. – dodaje dk. Artur.

Po koncercie można było wesprzeć młodych artystów kupując płytę z kolędami pt. „Dla Malusieńkiego” w wykonaniu zespołu.

Zdjęcia: archiwum parafii w Orońsku

Failed to get data. Error: