Modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II i spotkanie z Papieżem Franciszkiem

846
Biskupi Marek Solarczyk i Piotr Turzyński przed spotkaniem z papieżem. Foto: Archiwum Kurii Diecezji Radomskiej

W czwartkowy poranek bp Marek Solarczyk i bp Piotr Turzyński sprawowali Mszę św. w bazylice św. Piotra przy grobie św. Jana Pawła II. A następnie, wraz z innymi biskupami, spotkali się z Papieżem Franciszkiem. To kolejny dzień wizyty „ad limina Apostolorum”.

– Polecałem Bogu przez wstawiennictwo naszego świętego patrona całą naszą diecezję radomską, każdego z was. W sposób szczególny pamiętałem dzisiaj o osobach chorych, słabych, cierpiących. Niech Pan Bóg da wam umocnienie. Niech doprowadzi do sił, niech odnowi zdrowie, niech napełni wasze życie mocą Bożej nadziei. Ale w tym miejscu i przy Janie Pawle II nie sposób nie pamiętać o dzieciach. Drogie dzieci, szczególnie o was pamiętałem, polecając was, aby wasze życie było pełne pięknych osób, które będą was wspierały, waszych rodziców, waszych wychowawców. Aby dary, jakie otrzymaliście od Pana, przynosiły jak najpiękniejsze owoce. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi. Niech to będzie dzień Bożej łaski i orędownictwa św. Jana Pawła II. – powiedział bp Marek po porannej Mszy św.

 

O godz. 9.30 trzecia grupa polskich biskupów uczestnicząca w wizycie „ad limina” została przyjęta przez Papieża Franciszka. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele metropolii: częstochowskiej, gnieźnieńskiej, łódzkiej oraz warszawskiej, a także Ordynariatu Polowego i wszystkich eparchii obrządku greckokatolickiego.

Spotkanie z Papieżem Franciszkiem. Foto: Vatican News.

Bp Marek Solarczyk Swoimi podzielił się przeżyciami z wizyty ze słuchaczami Radia Plus Radom : Biskupi radomscy spotkali się z Ojcem Świętym.