Modlitwa w intencji maturzystów

Msza św. w intencji maturzystów. Foto: Katedra Radom / YT

– Drodzy maturzyści, jesteście w naszych sercach i modlitwach. Stajemy razem z wami przy Panu Bogu, prosząc o potrzebne łaski – powiedział Bp Marek Solarczyk, który przewodniczył porannej Mszy św. w radomskiej katedrze w pierwszym dniu matur.

Rozpoczynając liturgię bp Marek nawiązał do patrona dnia dzisiejszego – św. Floriana, patrona strażaków.

– W dniu 4 maja nie sposób nie przywołać intencji strażaków: tych wszystkich, którzy mają zawołanie „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Niech św. Florian umacnia, wspiera, prowadzi. Dzisiaj przywołujemy jego wstawiennictwa na wszystkie nasze intencje, a w sposób szczególny dla tych, którzy dzisiaj rozpoczynają egzaminy maturalne. – powiedział bp Marek.

Zaś w homilii zwrócił uwagę na wartość bycia bliskości i mocy Boga, jak to miało miejsce w życiu i działalności misyjnej apostołów.

– Znamiennie brzmiały te słowa Jezusa, który mówił o władcy świata: „Nie ma on nic swego we Mnie”. Jesteśmy tutaj, aby wszystko nasze było w Bogu. Dlatego zawierzamy te intencje. I z całą też nadzieją patrzymy na to wszystko, co przypomina dzisiaj pierwsze czytanie w tych wyjątkowych słowach, podsumowujących wyprawę misyjną Barnaby i Pawła: „Wrócili do Antiochii, do miejsca, gdzie byli wyznaczeni do dzieła, które spełnili”. Niech takie dzieło spełni się w życiu maturzystów, w życiu każdego, kto dzisiaj prosi o Boże błogosławieństwo i otrzymuje ten wyjątkowy dar bliskości i mocy Boga – mówił biskup.

Bp Marek Solarczyk, homilia:

Msze św. w intencji maturzystów w radomskiej katedrze będą sprawowane także w środę i czwartek (5 i 6 maja) o godz. 6.00. Liturgii będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk.

W te same dni o godz. 19.00 w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego również będą sprawowane msze święte w intencji maturzystów.

Transmisja z radomskiej katedry w Radio Plus Radom (Radom – 90.7 FM, Końskie i Opoczno – 94 FM oraz Kozienice – 97.9 FM) oraz na YouTube na kanale >>Katedra Radom<<.

Słowo Biskupa Marka do Maturzystów: