Zmarł ks. kan. Szczepan Iskra

Śp. Ks. kan. Szczepan Iskra (1955-2021). Foto: ks. Z. Niemirski / FOTO Gość

Pragniemy poinformować, że we wtorek, 4 maja 2021 r., w wieku 66 lat zmarł ks. kan. Szczepan Iskra, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Magnuszewie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się według następującego porządku:

• Piątek, 7 maja 2021 r., parafia Magnuszew
    • godz. 18.00 – Msza święta dla parafii
    • godz. 20.00 – Msza święta dla kapłanów
  • Sobota, 8 maja 2021 r., parafia Szczeglice (Diecezja Sandomierska)
    • godz. 11.00 – Msza św. pogrzebowa, pochowanie na miejscowym cmentarzu.

Ks. kan. Szczepan Iskra urodził się 15 listopada 1955 roku w Wysokich Małych. Święcenia kapłańskie przyjął 3 czerwca 1979 roku w Szczeglicach.

Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Kazanów Iłżecki, Ostrowiec Świętokrzyski – MB Saletyńskiej, Kozienice – Świętej Rodziny.

W 1991 roku został mianowany proboszczem parafii Łękawica, a od 2007 roku pełnił urząd proboszcza parafii Magnuszew.

+ Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie… +

Przypominamy, że wszyscy kapłani diecezjalni zobowiązani są do sprawowania jednej Mszy Świętej za każdego zmarłego biskupa i prezbitera diecezji radomskiej (zob. Dokumenty II Synodu Diecezji Radomskiej, nr 480).