Msza św. na Jasnogórskich Wałach

Msza św. na Jasnogórskich Wałach. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Ostatnim punktem pielgrzymki na Jasną Górę była Msza św. i następujący po niej Apel Maryjny na Jasnogórskich Wałach. Liturgii, która rozpoczęła się o 19.30, przewodniczył bp Wiesław Mering, Biskup Diecezji Włocławskiej.

Wśród koncelebransów byli radomscy pasterze: bp Henryk Tomasik oraz bp Piotr Turzyński, a także bp Jan Piotrowski z Kielc, który wygłosił homilię oraz bp Grzegorz Kaszak z Sosnowca, który poprowadził Apel Jasnogórski.

W Eucharystii wzięło udział ponad 6 tyś. pielgrzymów 41. Pielgrzymki Pieszej Diecezji Radomskiej oraz tysiące pielgrzymów z diecezji kieleckiej, sosnowieckie i włocławskiej, którzy również 13 sierpnia weszli na Jasną Górę. Słowa powitania w imieniu ojców paulinów – gospodarzy Jasnej Góry – wypowiedział o. Mieczysław Polak, podprzeor sanktuarium. List od Mateusza Morawieckiego, Premiera Rządu RP, odczytał Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

W homilii bp Jan Piotrowski przypomniał m.in. o fundamentalnych wartościach, na których

– Każdy kto chce budować lepszy świat, musi mu dać solidny fundament, który nie może być owocem ludzkiej spekulacji, nawet tej nazywanej naukową, ale musi się opierać o ewangeliczną skałę, jaką jest Jezus Chrystus – podkreślał w homilii bp Jan Piotrowski. – Popatrzcie, jak budowniczy dotychczasowego świata, zarówno pogańscy, czerwoni, brunatni, zieloni, tęczowi jeszcze nikomu nie dali w pełni obiecywanego szczęścia, ale same dramatyczne, dziejowe okropności. Co więcej, zawsze to czynią czyimś kosztem, ich rewolucyjna niecierpliwość nakazuje niszczyć to, co święte i piękne w religii, obyczajach, tradycji, małżeństwie i rodzinie. – zauważył hierarcha kielecki.

Bp Jan Piotrowski, homilia:

Bp Grzegorz Kaszak, Apel Jasnogórski:

Failed to get data. Error: