Nie żyje dr Lucyna Wiśniewska

986

W niedzielę, 30 października, w tragicznym wypadku samochodowym zginęła dr Lucyna Wiśniewska, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 5 listopada.

Do wypadku doszło wczesnym popołudniem w niedzielę, 30 października, w Modrzejowicach koło Skaryszewa. Lucyna Wiśniewska miała 67 lat.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 5 listopada w radomskiej katedrze Opieki NMP. Msza św. rozpocznie się o godz. 11.00. Lucyna Wiśniewska zostanie pochowana na cmentarzu przy Limanowskiego w Radomiu.

Lucyna Wiśniewska ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie. Pracę zawodową rozpoczynała na Oddziale Neurologii i Poradni Neurologicznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Radomiu. Pracowała także w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu. W 1998 roku została lekarzem wojewódzkim województwa radomskiego. Jednym z wyzwań, które wtedy podjęła, było włączeniu miasta do programu „Dializoterapia 2000”. Dzięki temu udało się doprowadzić do zakupu 10 aparatów do dializ. W 1999 roku została zastępcą dyrektora Mazowieckiego Centrum Zdrowia Publicznego w Warszawie i Radomiu. W ostatnich latach była dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu oraz Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.

W latach 2005-2007 była posłanką do Sejmu RP.

Należała do Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich, była współtwórczynią Radomskiego Środowiska „Inicjatywa”, zrzeszającego ludzi działających aktywnie na rzecz rozwoju Radomia. Była jednym z koordynatorów programu bezpłatnych badań mammograficznych w diecezji radomskiej, który został uruchomiony, gdy ordynariuszem był śp. bp Jan Chrapek. Za swoją działalność została wyróżniona Nagrodą im. bp. Jana Chrapka „Viventi Caritate” – Żyjącemu Miłością, medalem „Dobry Samarytanin”, przyznawanym przez Papieską Radę ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia oraz została wyróżniona w plebiscycie „Miłosierny Samarytanin”, organizowanym przez Karmelitański Wolontariat św. Eliasza.

Przez wiele lat związana była ze służbami medycznymi Pieszej Pielgrzymki Radomskiej na Jasną Górę. Zaangażowała się również we wspólnotę Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz w organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!