Nocne pielgrzymki do Błotnicy z Rycerzami Kolumba

Plakaty: Nocne pielgrzymki do Błotnicy 2021.

W sobotę, 12 czerwca, o godz. 21.00 z parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy wyruszy VI. Nocna Pielgrzymka Kobiet. Zaś 19 czerwca na pielgrzymi szlak po raz 15. wyruszą mężczyźni.

– Jak co roku chcemy powierzać Maryi nasze rodziny, naszą Ojczyznę oraz samych siebie. W drodze do Matki będziemy się wspólnie modlić, śpiewać i słuchać przygotowanych rozważań, aby w ten sposób pogłębić swoją wiarę i dać świadectwo przynależności do Kościoła Katolickiego. Do sanktuarium w Starej Błotnicy kobiety będą maszerować po raz szósty, natomiast mężczyźni po raz piętnasty. Do udziału w pielgrzymce zapraszamy wszystkie kobiety i dziewczęta, mężczyzn i chłopców, którzy podołają trudom nocnej, 26 kilometrowej wędrówki. – napisali w zaproszeniu radomscy Rycerze Kolumba, organizatorzy pielgrzymek.

Hasło tegorocznych pielgrzymek brzmi: „JÓZEF I MARYJA NORMALNA RODZINA”.

Pielgrzymowanie rozpocznie się w sobotnim Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu (ul. Wernera 57), a zakończy Mszą Świętą o godz. 6.00 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy.

Rycerze Kolumba zapewniają wszystkim pątnikom:

• Okolicznościową emblemat pielgrzymkowy i opaskę odblaskową,
  • Gorący posiłek,
  • Kawę i herbatę na wszystkich postojach,
  • Toalety TOI-TOI na każdym postoju wyposażone w płyn do dezynfekcji,
  • Ubezpieczenie NNW,
  • Transport autokarowy z Błotnicy do Radomia (chęć powrotu autokarem należ zgłosić przy zapisach).

Zapisy będą prowadzone za pomocą formularza zamieszczonego na stronie https://rycerzekolumba.radom.pl oraz w dniu pielgrzymki od godz. 19.00 przed kościołem pw. MB Częstochowskiej w Radomiu.

Wymagane przy zapisie:

• Okazanie dowodu osobistego,
  • Okazanie pisemnej zgody rodzica lub opiekuna – w przypadku osób niepełnoletnich.

Ofiary składane podczas zapisów będą przeznaczone na szczególny cel:

– Zwracamy się do wszystkich z prośbą o złożenie ofiary w wysokości min. 30 zł na częściowe pokrycie kosztów organizacyjnych. Natomiast dodatkowe wpłaty zostaną przeznaczone na dzieło „Łuczniki dla Afryki”. – piszą Rycerze Kolumba.

Zalecenia i informacje dodatkowe:

• Obowiązkowa ochrona twarzy i nosa (maseczka),
  • Ostrożność i zdyscyplinowanie ze względów bezpieczeństwa,
  • Przestrzeganie ogłoszeń i poleceń służb porządkowych,
  • Bezwzględna konieczność założenia znaków odblaskowych,
  • Zalecane posiadanie ze sobą okryć przeciwdeszczowych,
  • Długość trasy ok. 26 km z czterema miejscami na odpoczynek,
  • Dłuższy odpoczynek około północy połączony z posiłkiem w parku historycznym „Rycerze Bogurodzicy” w Taczowie.

W przypadku pytań służymy pomocą: