Oaza z misjami – misje z oazą

Droga Krzyżowa. Foto: Magda kowalik

W Tygodniu Misyjnym Ruch Światło-Życie naszej diecezji zaprasza na spotkania z miejscami w Afryce, w których posługuje misjonarka i animatorka Magda Kowalik. Na oazowym facebook’u przez pierwsze trzy dni prezentowana jest praca misyjna w Kenii, a przez kolejne – w Tanzanii.

Zachętę do wspólnego przeżywania Tygodnia Misyjnego z Ruchem Światło-Życie wraz z pozdrowieniami z Afryki przesyła Magda Kowalik.

– Cześć Kochani! Pozdrawiam Was serdecznie z Afryki, gdzie w Kenii oraz Tanzanii prowadzimy rekolekcje oazowe w różnych miejscach. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, który w tym roku odbędzie się pod hasłem „Oto ja, poślij mnie!”. Jak napisał papież Franciszek w swoim orędziu: „Misja jest wolną i świadomą odpowiedzią na powołanie Boga.” Nie jestem jednak tutaj dlatego, że Bóg uzdolnił mnie do odpowiedzi na to wezwanie, ale dlatego że każdy z Was odpowiedział na powołanie do misji w Kościele – do modlitwy. Nie możemy zapomnieć, że każdy z nas jest misjonarzem – przede wszystkim w swoim miejscu zamieszkania, ale także na krańcach świata. To dzieło, które się tutaj dokonuje, w Afryce, nie jest ani moim dziełem ani Ruchu Światło-Życie, ale nas wszystkich. Jestem wdzięczna za wszelkie wsparcie, które do tej pory otrzymałam i nadal otrzymuję. – an. Magdalena Kowalik.

Czym są misje dla oazowicza?

– „Jezus + Zaangażowanie + Miłość = Misja” – równanie to w skrócie opisuje czym powinna charakteryzować się prawdziwa działalność misyjna Kościoła. Są one podstawą formacji, działań i rozwoju Diakonii Misyjnej Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej. Hasłem tegorocznego Tygodnia Misyjnego są słowa „Oto ja, poślij mnie”, widać w nich serce, które pragnie bliskości Jezusa, rozpalone zaangażowaniem i pełne miłości, chce pójść i głosić Ewangelię wszystkim wokół. Każdy z nas jest do tego powołany, aby głosić Dobrą Nowinę światu. – mówi Michał Zientarski.

Epidemia koronawirusa wymogła inne niż zwykle przeżywanie Tygodnia Misyjnego. Do modlitwy za misje i misjonarzy, ale również do zapoznania się z krajami misyjnymi zaprasza Diakonia Misyjna Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej.

– W tym roku, ze względu na specyficzne warunki, Niedziela Misyjna miała miejsce w parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Radomiu, gdzie chcieliśmy poprzez prezentowane treści misyjnych, różaniec przybliżyć jak wygląda działalność misyjną. Ponadto na fanpage’u Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej w czasie tego tygodnia przybliżamy miejsca posługi misyjnej Magdy, która aktualnie prowadzi rekolekcje w Afryce. – mówi ks. Paweł Łęcki z Diakonii Misyjnej.

Z racji Tygodnia Misyjnego Diakonia Misyjna chce przybliżyć niektóre miejsca w Afryce, w których działa Ruch Światło-Życie. Przez pierwsze trzy dni prezentowana jest praca misyjna w Kenii, a następne w Tanzanii.

Zapraszamy!

Zdjęcia: Magda Kowalik