Od św. Jana Pawła II do szpitala Bambino Gesù

Przy grobie św. Jana Pawła II. Foto: ks. Albert Warso

– Z tego miejsca modlimy się za naszą ojczyznę, aby nie wyeliminowała Chrystusa z życia społecznego, politycznego, kultury i przede wszystkim z serc Polaków. – mówił bp Henryk Tomasik przy grobie św. Jana Pawła II. Ordynariusz Radomski odwiedził również rzymski szpital dziecięcy Bambino Gesù.

Z Watykanu relacjonuje ks. Albert Warso:

– W liturgiczne święto Patronów Europy – świętych Cyryla i Metodego, 14 lutego, Bp Henryk Tomasik przewodniczył Mszy świętej na grobie św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra i wygłosił homilię. Wraz z Biskupem Radomskim Eucharystię koncelebrowali: jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski, emerytowany nuncjusz apostolski abp Juliusz Janusz, a także biskup pomocniczy diecezji kaliskiej bp Łukasz Buzun i około 80 księży. – podaje.

W homilii bp Tomasik nawiązał dzisiejszego święta i zachęcił do modlitwy za Ojczyznę.

– Z tego miejsca modlimy się za naszą Ojczyznę, aby nie wyeliminowała Chrystusa z życia społecznego, politycznego, kultury i przede wszystkim z serc Polaków. Modlimy się o dar wiary dla nas, abyśmy odważnie ją wyznawali i pomagali braciom. Święci Patronowie Europy są wzorem tego, by szukać dobrego języka w przekazie Ewangelii, by szukać dobrego języka, który wyrażą kulturę i szacunek dla drugiego człowieka. Potrzebne nam jest dobre słowo, przeniknięte Ewangelią – mówił Biskup Radomski.

Bp Henryk Tomasik, homilia:

W bazylice watykańskiej bp Tomasik spotkał się z tatą chorej na złośliwy nowotwór mózgu 3-letniej Marysi ze Świdnika. To przypadkowe spotkanie zaowocowało odwiedzinami w rzymskim dziecięcym szpitalu Bambino Gesù, gdzie leczy się chora dziewczynka. W spotkaniu z rodziną biskupowi towarzyszył mu ks. Grzegorz Suchodolski, wieloletni szef Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży.

Przy łóżku Marysi. Foto: www.facebook.com/wspieramymarysie