25 lat Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy

25 lat Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy polskich. Foto: Aneta Wygonna

W minioną sobotę, 12 czerwca, w parafii Miłosierdzia Bożego w Radomiu odbyły się uroczystości z okazji 25-lecia działalności Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich Oddział „Ziemi Radomskiej”.

W jubileuszu uczestniczył bp Henryk Tomasik. Biskup-senior podziękował lekarzom katolickim i wszystkim zebranym przedstawicielom zawodów medycznych za ich świadectwo wiary w środowiskach, w których żyją i pracują. Przypomniał również o znaczeniu stowarzyszeń osób świeckich w Kościele.

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Arkadiusz Zawistowski, krajowy duszpasterz służby zdrowia. Wskazał na Maryję, która mając Niepokalane Serce jest dla nas wzorem modlitwy oraz służby Bogu i drugiemu człowiekowi.

– W służbie choremu liczy się nie tylko kompetencja i wysoki poziom techniczny medycznych urządzeń, ale nade wszystko serce okazane bliźniemu. – mówił ks. Arkadiusz.

Przywołał przykłady świętych medyków: Józefa Moscatiego, Joanny Beretty-Molla, Józefa Hernandeza i s. Ewy Noiszewskiej.

Po Mszy świętej odznaczono zasłużonych członków Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy oraz osób wspierających Stowarzyszenie. Odznaczenia Krajowego Duszpasterstwa Służby Zdrowia otrzymali m.in.:

• diecezjalni duszpasterze służby zdrowia: ks. kan. Stanisław Sławiński, ks. dr Grzegorz Stępień, ks. Mirosław Bandos, ks. Krzysztof Dukielski, ks. dr Konrad Wójcik;
  • szpitalni kapelani: ks. Mirosław Kszczot, ks. dr Radosław Kacprzak, ks.  Bogusław Dawidowicz, ks. Przemysław Wójcik, ks. dr Adam Orczyk, ks. Kamil Borkowski, ks. Grzegorz Wójcik;
  • członkowie KSLP: lek. dent. Jadwiga Kazana (obecna prezes KSLP o. „Ziemi Radomskiej”), dr Danuta Anańko, lek. dent. Halina Warchoł, dr Maria Bochyńska-Nowakowska, dr Zawisza Teresa, dr Barbara Paczwa, dr Stępień Teresa, dr Andrzej Niemirski, dr Aleksander Pieczyński, dr Lucyna Wiśniewska, dr Danuta Krajewska, dr Monika Lipiec, lek. dent. Agnieszka Leśniak-Trześniewska, lek. dent. Barbara Wiraszka, Kazimierz Kazana.
  • osoby wspierające i współpracujące z KSLP: dr Mieczysław Szatanek, dr Julian Wróbel, lek. dent. Ewa Miękus-Pączek, mgr Małgorzata Sokulska, mgr Halina Boniecka, Jolanta Gierduszewska, ks. Andrzej Tuszyński, ks. Marek Kujawski.

– Bogu niech będą dzięki za świadectwo wiary członków Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich O. „Ziemi Radomskiej” w środowisku medycznym oraz za wszystkie inicjatywy społeczne i naukowe podejmowane przez katolickich medyków w obronie życia ludzkiego i za tworzenie dla medyków środowiska rozwoju wiary i integracji. – mówi ks. Konrad Wójcik, duszpasterz Służby Zdrowia Diecezji Radomskiej.

Zdjęcia: Aneta Wygonna

Failed to get data. Error: