Oferta edukacyjna Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Wydział Teologiczny UKSW w Warszawie ma w swojej ofercie:

• Specjalistyczne Studia Teologiczne (Ad Licentiam)
  • Podyplomowe Studia Teologiczne (Ad Licentiam):
    • Podyplomowe Studia Biblijno-Pastoralne
    • Podyplomowe Studia Mariologii
    • Podyplomowe Studia Teologii Apostolstwa
    • Podyplomowe Studia Życia Konsekrowanego
  • Kurs Teologiczny (Ad Lauream)
  • Szkoła Doktorska UKSW

Specjalistyczne Studia Teologiczne (Ad Licentiam)

• Jako jedyna uczelnia w Polsce prowadzimy w trybie stacjonarnym na Wydziale Teologicznym UKSW dwuletnie specjalistyczne studia teologiczne II stopnia, kończące się uzyskaniem stopnia licencjata kościelnego.
  • Oferujemy specjalistyczne odrębne ścieżki kształcenia realizowane w następujących specjalnościach:
    • teologia dogmatyczna i fundamentalna
    • teologia moralna
    • teologia duchowości
    • patrologia
    • teologia pastoralna
    • liturgika
    • katechetyka
    • homiletyka
    • misjologia
    • teologia religii i ekumeniczna
    • teologia środków społecznego przekazu
    • teologia kultury
  • Informacje na stronie:

Podyplomowe Specjalistyczne Studia Teologiczne (Ad Licentiam)

Trwają trzy lata i obejmują następujące studia podyplomowe (do wyboru):

• Podyplomowe Studia Biblijno-Pastoralne moduły:
    • teologia biblijna
    • teologia praktyczna (specjalności: teologia pastoralna i katechetyka)
    • teologia systematyczna (specjalności: teologia moralna i duchowości)
  • Podyplomowe Studia Mariologii w Kolbianum (Niepokalanów)
    • Ich istotą jest pogłębienie wiary i wiedzy teologicznej na temat Matki Bożej, Jej roli w historii zbawienia, w życiu Kościoła i każdego człowieka.
  • Podyplomowe Studia Teologii Apostolstwa lub Podyplomowe Studia Życia Konsekrowanego w Pallotianum (Ołtarzew)
    • Ich istotą jest pogłębienie wiedzy nad naturą apostolatu Kościoła, a więc duchowieństwa, laikatu i osób konsekrowanych w podejmowania zadań ewangelizacyjnych.
    • Po ukończeniu Podyplomowych Specjalistycznych Studiów Teologicznych słuchacze mający tytuł zawodowy magistra teologii mogą ubiegać się o możliwość zdawania egzaminu licencjata kanonicznego na WT UKSW w następujących specjalnościach:
      • teologia dogmatyczna i fundamentalna
      • teologia moralna
      • teologia duchowości
      • teologia pastoralna
      • liturgika
      • katechetyka
      • misjologia
      • teologia religii i ekumeniczna
      • mariologia (Kolbianum)
      • teologia apostolstwa (Pallotianum)
      • teologia życia konsekrowanego (Pallotianum)

Kurs Teologiczny (Ad Lauream)

Stanowi kontynuację specjalistycznych ścieżek kształcenia po licencjacie kanonicznym. Jest on płatny, trwa rok i łączy się z przygotowaniem pracy doktorskiej, bronionej w trybie eksternistycznym (czyli z tzw. wolnej stopy).

Szkoła Doktorska UKSW (ścieżka teologiczna)

Kształcenie teologiczne na poziomie doktoranckim odbywa się także w ogólnouczelnianej szkole doktorskiej utworzonej na UKSW zgodnie z wymaganiami ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

W ramach tej szkoły funkcjonuje ścieżka teologiczna uzupełniająca zajęcia ogólnoakademickie obowiązkowe dla doktorantów wszystkich dziedzin kształcenia.

O przyjęcie na ścieżkę teologiczną szkoły doktorskiej mogą się ubiegać kandydaci posiadający tytuł licencjata kanonicznego z teologii lub tytuł magistra teologii, podejmujący jednocześnie równoległe Specjalistyczne Studia Teologiczne (Ad Licentiam) na UKSW.

Więcej informacji na stronie: www.studiadoktoranckie.uksw.edu.pl

Dane kontaktowe: