Zmarł o. Marek Zienkiewicz OFMConv.

O. Marek Zienkiewicz OFMConv. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

„Z bólem pragniemy poinformować, że dziś w szpitalu w Łodzi zmarł śp. O. Marek Zienkiewicz, gwardian klasztoru w Łagiewnikach, wieloletni gwardian i proboszcz naszej parafii.” – czytamy na stronie parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Skarżysku-Kamiennej.

Urodził się 10 września 1959 roku w Ulanowie. Nowicjat zakonny odbywał w Smardzewicach razem z o. Michałem Tomaszkiem, błogosławionym męczennikiem z Pariacoto w Peru. Święcenia kapłańskie przyjął 30 maja 1987 roku.

Przez 20 lat związany z Diecezją Radomską. Był gwardianem i proboszczem parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Skarżysku-Kamiennej, a także w sanktuarium św. Anny w Smardzewicach. Tutaj w ostatnich latach przeprowadził szereg prac remontowych. Przygotował również tegoroczne obchody jubileuszu 400. rocznicy objawień św. Anny w Smardzewicach.

Od sierpnia tego roku był gwardianem i proboszczem w sanktuarium św. Antoniego w Łodzi-Łagiewnikach.

O szczegółach pogrzebu będziemy informować.

+ Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!