Pasterka w radomskiej katedrze

Pasterka w radomskiej katedrze - 2020. Foto: ks. Z. Niemirski / FOTO Gość

W Boże Narodzenie o północy bp Henryk Tomasik przewodniczył Mszy św. w radomskiej katedrze. Liturgia rozpoczęła się od procesji do żłóbka i złożeniu w nim figurki Dzieciątka Jezus.

– Świat chce uczynić Boga wielkim nieobecnym ostrzegał nas św. Jan Paweł II podczas ostatniej wizyty w Ojczyźnie. Nie ma miejsca w wielu ludzkich sercach dla Syna Bożego, który staje się człowiekiem i chce poprowadzić każdego do zbawienia – mówił bp Tomasik.

Biskup przywołał przykłady słanych uczonych, którzy dawali świadectwo życia wiarą. Wśród nich byli m.in. Kepler, Pasteur czy Einstein.

– To piękne świadectwa ludzi, którzy pogłębili swoją wiarę, pogłębiając wiedzę. Prosimy, by naszą odpowiedzią na przyjście Syna Bożego na ziemię była prosta, ufna, mądra i szczera wiara, która zostanie potwierdzona całym życiem. Potrzebny jest wysiłek i cisza przed Bogiem. Trzeba pogłębiać wiedzę religijną, by jeden komentarz w Internecie nie zburzył w nas wiary i trwania przy Chrystusie – mówił biskup.

Bp Henryk Tomasik, homilia:

Na zakończenie Pasterki bp Henryk Tomasik złożył życzenia bożonarodzeniowe:

Bp Henryk Tomasik, życzenia: