Pielgrzymka konsekrowanych

Dzień Życia Konsekrowanego. Wąchock 2019. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W cysterskim opactwie w Wąchocku spotkali się przedstawiciele różnych form życia konsekrowanego, aby podziękować za dar powołania. Pielgrzymka odbyła się w 2 lutego – w święto Ofiarowania Pańskiego, w ramach diecezjalnych obchodów Dnia Życia Konsekrowanego.

W programie pielgrzymki była konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św., której przewodniczył bp Henryk Tomasik. W homilii Pasterz Diecezji Radomskiej nawiązał do nauczania papieża Franciszka podczas ŚDM w Panamie.

– Bóg jest konkretny i taka jest jego miłość. To podkreślał Ojciec Święty i te słowa zachowują aktualność w stosunku do każdego z nas. Chrystusowe słowa „Pójdź za Mną” znajdują swe pogłębienie w wezwaniu „zapuśćcie korzenie”. Być powołanym to być człowiekiem, który w Chrystusie zapuszcza korzenie – mówił bp Tomasik.

Bp Henryk Tomasik, homilia:

W czasie Mszy św. osoby konsekrowane odnowiły przyrzeczenia.

Odnowienie przyrzeczeń

Na zakończenie liturgii bp Tomasik podziękował wszystkim osobom życia konsekrowanego za pracę na rzecz Diecezji Radomskiej, a ojcom cystersom – na czele z o. Eugeniuszem Augustynem, opatem wąchockim – za przygotowanie spotkania.

Bp Henryk Tomasik, podziękowanie:

Na zakończenie uczestnicy spotkania wysłuchali konferencji br. Wawrzyńca, w której przedstawił historię cysterskiego opactwa. Warto wspomnieć, że w tym roku opactwo w Wąchocku obchodzi 840 rocznicę fundacji.

W Diecezji Radomskiej jest ponad 400 osób konsekrowanych: 300 sióstr zakonnych, 100 ojców i braci zakonnych. Jest też 9 wdów konsekrowanych (kolejne 3 kobiety przygotowują się do złożenia ślubów) oraz 3 dziewice konsekrowane. W diecezji jest też zakon klauzurowy sióstr klarysek w Skaryszewie. Więcej o placówkach zakonnych w naszej diecezji – >>TU<<.

Failed to get data. Error: