Pięknie w Przedborzu

Szopka w kościele pw. św. Aleksego w Przedborzu

Internauci najwyżej ocenili dekorację bożonarodzeniową z kościoła w Przedborzu. W Święto Ofiarowania Pańskiego zakończyła się tegoroczna edycja Bożonarodzeniowego Konkursu na najładniejszą szopkę Diecezji Radomskiej.

Na zdjęcie przedstawiające bożonarodzeniowy wystrój kościoła pw. św. Aleksego w Przedborzu oddało swój głos 545 internautów, co dało 2353 punktów. Dekorację wykonała młodzież pod kierunkiem ks. Dariusza Błesznowskiego, a autorem nadesłanych zdjęć jest Wiesław Domagała.

Na drugim miejscu znalazła się parafia pw. św. Marcina w Tomaszowie Mazowieckim z dekoracją wykonaną przez młodzież, parafian i ks. Pawła Zubka. Zdjęcia wykonał Paweł Robak. Na szopkę zagłosowało 238 osób co dało 946 punktów.

Szopka w kościele pw. św. Marcina w Tomaszowie Maz.

Z podium nie schodzi parafia pw. św. Mikołaja w Wysokiej, która w ubiegłym roku była na drugim miejscu. Tym razem 544 punkty zdobyte głosami 132 internautów dały trzecie miejsce. Nad dekoracją pracowali mieszkańcy parafii oraz młodzież z Parafialnego Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Zdjęcia wykonał Cezary Wanko.

Szopka w kościele pw. św. św. Mikołaja w Wysokiej

W galerii umieszczonej na Facebook’u (GALERIA) znalazło się tym razem 54 fotografie przedstawiające dekoracje bożonarodzeniowe z 18 parafii Diecezji Radomskiej i jedną z domową. I w tym roku dekoracją bożonarodzeniową pochwalili się radomianie mieszkający w brytyjskim Peterborough.

Głosowanie polegało na oznaczeniu wybranego zdjęcia jednym z facebooko’wych znaczków („super!”, „wow!”, „hehe” lub „like”), które dawały odpowiednio 5, 3, 2 i 1 punkt. Wynik końcowy to suma punktów najwyżej ocenianego zdjęcia danej dekoracji.

Na kolejnych miejscach znalazły się (w nawiasie: głosy na najlepsze zdjęcie / ilość punktów):

1. Sanktuarium NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole (121 / 513)
  2. Kościół pw. św. Stefana w Radomiu (Idalin) (172 / 464)
  3. Kościół pw. NSJ w Radomiu (107 / 400)
  4. Kościół pw. Chrystusa Odkupiciela w Końskich (91 / 335)
  5. Kościół pw. Bożego Macierzyństwa NMP w Radomiu (Kozia Góra) (78 / 276)
  6. Kościół pw. MB Nieustającej Pomocy w Starachowicach (62 / 244)
  7. Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu (fara) (58 / 210)

Dziękujemy Autorom zdjęć i wszystkim Budowniczym dekoracji – to Waszą pracę mogliśmy wspólnie podziwiać rozważając tajemnicę Bożego Narodzenia.

Dziękujemy również internautom za oddane głosy, których było prawie 3,8 tysiąca.

Zapraszamy na kolejną edycję konkursu już w grudniu tego roku.

Failed to get data. Error: