Pierwsze miejsce dla Dziebałtowa!

Bożonarodzeniowe dekoracje z parafii w Nowym Dziebałtowie, Magnuszewie i Stromcu zwyciężyły w tegorocznym konkursie na najładniejszą i najciekawszą szopkę Diecezji Radomskiej. Konkurs zorganizowano w 800. rocznicę wybudowania pierwszej szopki przez św. Franciszka.

Internauci najwyżej ocenili dekorację bożonarodzeniową z kościoła pw. św. Rafała Kalinowskiego w Nowym Dziebałtowie (dekanat konecki). Na trzy konkursowe zdjęcia oddano 1849 głosów, co dało 8217 punktów. Dekorację wykonali parafianie pod kierunkiem ks. Jarosława Wasilewskiego oraz katechetki Ewy Wolskiej, a autorem nadesłanych zdjęć jest Waldemar Kołba.

Parafia pw. św. Rafała Kalinowskiego w Nowym Dziebałtowie

Na drugim miejscu po raz kolejny znalazła się parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Magnuszewie z dekoracją wykonaną przez s. Halinę Bielak. Zdjęcia zrobiła Grupa Medialna. Na szopkę oddano 1520 głosów co dało 7000 punktów.

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Magnuszewie

Z podium nie schodzi parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Stromcu, która w ubiegłym roku zwyciężyła. Tym razem 1632 oddane głosy i 6560 punktów dało trzecie miejsce. Nad dekoracją pracowała „Zgrana Ekipa”, czyli super parafianie duzi i mali, dorośli, dzieci i młodzież razem z duszpasterzami ks. Szymonem i ks. Damianem. Autorem zdjęć jest Ewelina Romanowska.

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Stromcu

W galerii umieszczonej na Facebook’u (GALERIA) znalazły się tym razem 84 fotografie przedstawiające dekoracje bożonarodzeniowe z 28 parafii Diecezji Radomskiej oraz jedna z zagranicy. I w tym roku dekoracją bożonarodzeniową pochwalili się radomianie mieszkający w brytyjskim Peterborough.

Głosowanie polegało na oznaczeniu wybranego zdjęcia jednym z facebooko’wych znaczków („super!”, „wow!”, „hehe” lub „like”), które dawały odpowiednio 5, 3, 2 i 1 punkt.

Na kolejnych miejscach znalazły się (w nawiasie: ilość punktów / oddane głosy):

• Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Solcu nad Wisłą. 6078 / 1364
  • Parafia pw. Zwiastowania NMP w Rudzie Malenieckiej. 5985 / 1384
  • Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Trójcy w Fałkowie 5778 / 1366
  • Parafia pw. Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych w Stykowie. 4330 / 1048
  • Parafia pw. NSJ w Nadolnej 3914 / 850
  • Parafia pw. św. Rafała Kalinowskiego w Radomiu. 3900 / 848
  • Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach 3746 / 873

Dziękujemy Autorom zdjęć i wszystkim Budowniczym dekoracji – to Waszą pracę mogliśmy wspólnie podziwiać rozważając tajemnicę Bożego Narodzenia.

Dziękujemy również internautom za oddane głosy, których było prawie 20 tysięcy (19874).

Zapraszamy na kolejną edycję konkursu już w grudniu tego roku.

Failed to get data. Error: