Pierwsze parafie neoprezbiterów

Bp Marek Solarczyk wręczył nominacje neoprezbiterom. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Bp Marek Solarczyk wręczył pięciu wyświeconym w tym roku kapłanom dekrety nominacyjne na pierwsze parafie. Spotkanie odbyło się w kaplicy radomskiej Kurii.

– Jestem przekonany, że księża będą z zaangażowaniem przeżywać swoją posługę kapłańską. Wspólnoty, do których zostali posłani, zostaną ubogacone pasją młodych ludzi. Ufam, że pierwsze parafie staną się także wyjątkowym fundamentem pięknego i oddanego kapłaństwa na całe ich życie – powiedział biskup Marek po wręczeniu dekretów mianujących neoprezbiterów wikariuszami na pierwszych parafiach.

Oto lista:

• ks. mgr Damian GAJOWNIK – parafia św. Jana Chrzciciela w Stromcu (Dekanat Jedliński)
  • ks. mgr Filip KOCHANOWSKI – parafia MB Nieustającej Pomocy w Starachowicach (Dekanat Starachowice-Południe)
  • ks. mgr Emil KOMOREK – parafia św. Kazimierza w Radomiu (Dekanat Radom-Zachód)
  • ks. mgr Piotr MORAWSKI – parafia św. Doroty w Wolanowie (Dekanat Przysuski)
  • ks. mgr Artur SPASIŃSKI – parafia NMP Królowej Polski w Pionkach (Dekanat Pionkowski)

Księża obejmą placówki duszpasterskie 25 sierpnia br.

Zapytany o pierwsze wrażenia ks. Damian Gajownik powiedział:

– To duże zaskoczenie, tym bardziej, że zawsze miałem pragnienie, aby zobaczyć ten kościół. Idę do wiernych z wielką nadzieją. Wierzę, że Bóg będzie mi błogosławił. Będą mi towarzyszyły słowa pieśni, które wybrzmiały w czasie święceń kapłańskich: „Przez cierniowe rozłogi i przez lilii łan, przez jasny uśmiech szczęścia i żar gorzkiej łzy”. Trzeba być zawsze na to przygotowanym.

W uroczystości udział wzięli m.in. ks. Marek Adamczyk, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu i ks. Marek Fituch, kanclerz Kurii Diecezji Radomskiej.

Jutro w Wyższym Seminarium Duchowne w Radomiu z kolei zostaną wręczone dekrety kapłańskie.