Zmiany personalne w diecezji radomskiej

2212
Bp Marek Solarczyk wśród nowych proboszczów. Kaplica seminaryjna. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Bp Marek Solarczyk wręczył dekrety nominacyjne nowym proboszczom, wikariuszom oraz kapłanom, którzy obejmą inne funkcje w diecezji. Uroczystość odbyła się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

W pierwszej części bp Marek podziękował za długoletnią pracę duszpasterską kapłanom, którzy przechodzą na emeryturę. Wśród nich znaleźli się:

  • Ks. Andrzej Gawryś – proboszcz Parafii pw. Św. Trójcy w Fałkowie
  • Ks. Józef Jarosz – proboszcz Parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Małęczynie
  • Ks. Tadeusz Kszczot – proboszcz Parafii pw. Św. Doroty w Wolanowie
  • Ks. Bogdan Rosiewicz – proboszcz Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Stromcu
  • Ks. Andrzej Szewczyk – proboszcz Parafii pw. Św. Wojciecha w Skrzyńsku
  • Ks. Andrzej Zapart – proboszcz Parafii pw. Św. Mikołaja w Końskich

Nowi proboszczowie to:

  • Ks. Sylwester Głogowski – mianowany proboszczem Parafii pw. Św. Trójcy w Fałkowie
  • Ks. Jan Godek – mianowany administratorem Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Mirowie
  • Ks. Tomasz Herc – mianowany proboszczem Parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Radomiu
  • Ks. Jarosław Jędrzejewski – (z administratora na proboszcza) Parafii Św. Stanisława w Oleksowie
  • Ks. Bernard Kasprzycki – mianowany proboszczem Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Radomiu
  • Ks. Mariusz Krycia – (z administratora na proboszcza) Parafii Św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach n. Wisłą
  • Ks. Mirosław Kszczot – mianowany proboszczem Parafii pw. Św. Doroty w Wolanowie
  • Ks. Aleksander Mańka – mianowany proboszczem Parafii pw. Św. Wojciecha w Skrzyńsku
  • Ks. Szymon Mucha – mianowany proboszczem Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Stromcu
  • Ks. Artur Piasek – mianowany administratorem Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole
  • Ks. Marek Relidzyński – mianowany administratorem Parafii pw. Św. Wawrzyńca w Lipie
  • Ks. Grzegorz Stępień – mianowany proboszczem Parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie
  • Ks. Piotr Walkiewicz – mianowany proboszczem Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Zwoleniu
  • Ks. Tomasz Waśkiewicz – mianowany proboszczem Parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Małęczynie
  • Ks. Jacek Wieczorek – mianowany proboszczem Parafii pw. Św. Mikołaja w Końskich
  • Ks. Paweł Wołczyński – mianowany administratorem Parafii pw. Św. Trójcy w Chotczy
  • Ks. Jarosław Wypchło – mianowany administratorem Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Domasznie
  • Ks. Dariusz Zając – mianowany administratorem Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Lubieni

Nowi proboszczowie obejmą parafie od 1 lipca br.

Urzędy i inne zmiany

  • Ks. Mariusz Chamerski – mianowany Duszpasterzem Młodzieży i Służby Liturgicznej
  • Ks. Łukasz Cybuch – mianowany rezydentem w Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Starachowicach
  • Ks. Kamil Dyka – powraca do posługi w Archidiecezji Madryt
  • Ks. Dariusz Frydrych – mianowany rezydentem w Parafii pw. Św. Br. Alberta w Radomiu
  • Ks. Andrzej Gozdur – mianowany rezydentem w Parafii pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Radomiu
  • Ks. Daniel Glibowski – mianowany kapelanem Kaplicy Adoracji w Jedlni
  • Ks. Dawid Karaś – mianowany rezydentem w Parafii pw. Świętej Rodziny w Radomiu
  • Ks. Zbigniew Kowalczyk – posługa we Włoszech
  • Ks. Tomasz Nobis – posługa w Ordynariacie Polowym
  • Ks. Rafał Piekarski – mianowany rezydentem w Parafii pw. Św. Stanisława w Cerekwi
  • Ks. Daniel Reguła – skierowany na specjalistyczne studia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  • Ks. Stanisław Piekielnik – mianowany Dyrektorem Radia Plus Radom
  • Ks. Szustak Sławomir – mianowany rezydentem w Parafii pw. Opieki św. Józefa w Jedlni Letnisko
  • Ks. Paweł Twardowski – mianowany rezydentem w Parafii pw. Opieki NMP w Radomiu oraz Notariuszem Kurii Diecezji Radomskiej

Neoprezbiterzy:

  • Ks. Damian Gajownik – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Stromcu
  • Ks. Filip Kochanowski – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach
  • Ks. Emil Komorek – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Św. Kazimierza w Radomiu
  • Ks. Piotr Morawski – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Św. Doroty w Wolanowie
  • Ks. Artur Spasiński – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Pionkach

Wikariusze:

  • Ks. Łukasz Białas – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Stąporkowie
  • Ks. Kamil Borkowski – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Św. Br. Alberta w Radomiu
  • Ks. Przemysław Chrzanowski – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Pawłowie k. Starachowic
  • Ks. Jan Chudyba – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Św. Bartłomieja w Opocznie
  • Ks. Marcin Cieślik – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Św. Krzyża w Kozienicach
  • Ks. Damian Czubak – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej
  • Ks. Łukasz Filipkowski – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Trójcy Świętej w Grabowie n. Pilicą
  • Ks. Dominik Frączek – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Świętej Trójcy w Lipsku
  • Ks. Adam Głuszek – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Św. Krzyża w Kozienicach
  • Ks. Rafał Grochala – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Tczowie
  • Ks. Zbigniew Hendel – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Bożego Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Radomiu
  • Ks. Adrian Jaksęder – mianowany wikariuszem w Parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Radomiu
  • Ks. Wiesław Janowski – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu
  • Ks. Paweł Kaszuba – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Bielisze
  • Ks. Zbigniew Kominek – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Radomiu
  • Ks. Sylwester Kosior – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Św. Wojciecha w Górze Puławskiej
  • Ks. Karol Kostecki – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Św. Br. Alberta w Radomiu
  • Ks. Sławomir Kośniewski – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Świętej Trójcy w Lipsku
  • Ks. Robert Krawczyk – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Końskich
  • Ks. Piotr Kszczot – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Pionkach
  • Ks. Paweł Mańturzyk – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Nowym Kazanowie
  • Ks. Paweł Marczak – mianowany wikariuszem w Parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Kałkowie-Godowie
  • Ks. Paweł Nowak – mianowany wikariuszem w Parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Gowarczowie
  • Ks. Jacek Pałosz – mianowany wikariuszem w Parafii pw. św. Barbary w Pionkach
  • Ks. Sylwester Podgórski – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Dobrego Pasterza w Radomiu
  • Ks. Wojciech Prawda – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Chrystusa Nauczyciela w Radomiu
  • Ks. Karol Sadowski – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Św. Macieja w Klwowie
  • Ks. Łukasz Siek – mianowany wikariuszem w Parafii pw. św. Faustyny Kowalskiej w Groszowicach
  • Ks. Wiecheć Daniel – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu
  • Ks. Daniel Wiraszka – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Radoszycach
  • Ks. Arkadiusz Wolski – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach
  • Ks. Arkadiusz Wójcik – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Św. Judy Tadeusza w Starachowicach
  • Ks. Radosław Wroński – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach
  • Ks. Przemysław Żmuda – mianowany wikariuszem w Parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej

Księża proboszczowie obejmą parafie z dniem 1 lipca, zaś księża wikariusze z dniem 25 sierpnia.