Pierwsze parafie tegorocznych neoprezbiterów

Bp Marek Solarczyk wręczył nominacje neoprezbiterom. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Bp Marek Solarczyk wręczył dekrety nominacyjne na pierwsze parafie wyświęconym w tym roku kapłanom. Spotkanie odbyło się w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

– Życzę, abyście włączając się w to piękne dziedzictwo, dodali swoje piękne dary. Macie ogromne możliwości, jesteście przygotowani, niesiecie łaskę sakramentu kapłaństwa. Życzę wam, aby wasze posługiwanie przyniosło jak największe owoce Bożego działania i Bożej łaski – mówił ksiądz biskup Marek Solarczyk.

Bp Marek Solarczyk do nowych wikariuszy:

Na zakończenie bp Marek udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

A oto lista

• ks. Dominik Idziak – mianowany wikariuszem Parafii Św. Wojciecha w Kowali (Dekanat Radom-Południe)
  • ks. Cezary Jagiełło – mianowany wikariuszem Parafii Św. Wawrzyńca w Kunicach (Dekanat Tomaszowski)
  • ks. Krystian Korba – mianowany wikariuszem Parafii Wniebowzięcia NMP w Solcu n. Wisłą (Dekanat Lipski)
  • ks. Dominik Kowalewski – mianowany wikariuszem Parafii Św. Mikołaja Bpa w Jedlni (Dekanat Pionkowski)
  • ks. Kacper Piotrowski-Stajniak – mianowany wikariuszem Parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Chlewiskach (Dekanat Szydłowiecki).

Google Photos Refresh Token invalid. Please authenticate from Photonic → Authentication.
Error encountered during authentication:
{
  "error": "unauthorized_client",
  "error_description": "Unauthorized"
See here for documentation.