Pomoc Diecezji Radomskiej dla radomskiego szpitala

Transport płynu dezynfekującego dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Foto: Kuria Diecezji Radomskiej

Kilkaset litrów płynu do dezynfekcji przekazała Diecezja Radomska dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

– Kościół Radomski – obok akcji modlitewnej – pragnie również materialnie wesprzeć pracowników służby zdrowia i placówki medyczne w trudnym czasie pandemii. Dziś w południe przekazaliśmy do magazynu Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Tochtermanna paletę zawierająca 600 litrów płynu do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji skory i sprzętu, jaki zakupiła Diecezja Radomska. To pierwsza cześć wsparcia jakiego, jako diecezja i osoby duchowne chcą udzielić służbom medycznym na naszym terenie. – mówi ks. Szymon Pikus, diecezjalny ekonom.

Druga część partii trafi prawdopodobnie do Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu lub do innej placówki, która będzie tego najbardziej potrzebowała.

– Diecezja Radomska organizuje cały czas także wsparcie w postaci środków ochrony dla personelu. – dodaje ks. Pikus.