Ksiądz proboszcz z radomskiego Oboziska zakażony koronawirusem

Kościół pw. MB Bolesnej w Radomiu. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Ks. Gabriel Marciniak, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Radomiu (os. Obozisko), w niedzielę, 12 lipca, otrzymał z sanepidu pozytywny wynik badań na obecność koronawirusa. Dziś odbędzie się dezynfekcja kościoła. Oto treść ogłoszenia zamieszczonego na stronie parafii:

„Drodzy parafianie.

W dniu wczorajszym t.j. w niedzielę po południu otrzymałem z Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej informację, że mam pozytywny wynik testu na Koronawirusa.

W dniu dzisiejszym po południu będzie dezynfekowany kościół, więc nie będzie mszy św. Od jutra msze św. będą normalnie sprawowane.

Czekamy na decyzję Sanepidu, kto ze współpracowników parafialnych będzie na kwarantannie.

Sanepid prosił także o podanie do publicznej wiadomości, aby parafianie, którzy mieli ze mną w ostatnim czasie kontakt na mszach świętych, obserwowali swój stan zdrowia.

Proszę o modlitwę w intencji wszystkich zarażonych i za naszą parafię.

Ks. Proboszcz Gabriel Marciniak”