Potrzebna pomoc dla Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej dla przewlekle chorych w Radomiu

1329
NZOL dla przewlekle chorych w Radomiu. Foto: pomagamy.pl

Już prawie od 2 miesięcy wszyscy zmagamy się ze skutkami epidemii koronawirusa w naszym kraju. Jest on szczególnie groźny dla osób w podeszłym wieku z chorobami współistniejącymi. Prosimy o pomoc dla Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej dla przewlekle chorych prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Córek Maryi Niepokalanej.

– „Z czasem potrzebujemy dłoni. Nie pieniędzy, telewizorów, domu, auta czy też lepszej pracy. Przychodzi moment, że cała egzystencja sprowadzać się będzie do dłoni drugiego człowieka, do jego obecności. Pozornie proste i banalne. Ale czy naprawdę takie banalne w wykonaniu?” – mówi Damian Sawa. W imieniu Sióstr ze Zgromadzenia Córek Maryi Niepokalanej prosimy o pomoc dla prowadzonego przez nie Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej dla przewlekle chorych. Już prawie od 2 miesięcy wszyscy zmagamy się ze skutkami epidemii koronawirusa w naszym kraju. Jest on szczególnie groźny dla osób w podeszłym wieku z chorobami współistniejącymi. Od kilku tygodni słyszymy także alarmujące doniesienia z różnych stron Polski o trudnej sytuacji pacjentów i pensjonariuszy Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych i DPS-ów. – mówi ks. Sławomir Szustak.

Przekazujmy prośbę i zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w zakupie środków ochrony bezpośredniej (środki czystości, płyny dezynfekcyjne, pieluchy, ssaki, maseczki, kombinezony) dla Pacjentów i Pracowników.

Siostry Niepokalanki prowadzą Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej dla przewlekle chorych w Radomiu przy ul. 25 Czerwca 19. Jako placówka niepubliczna posiada ograniczone dofinansowanie ze środków państwowych. Dzięki heroicznej postawie Dyrekcji i Personelu dotychczas udaje się uchronić Pacjentów przez zakażeniem koronawirusem. 

Siostry wraz z personelem medycznym sprawują całodobową opiekę i leczenie nad czterdziestoma osobami przewlekle chorymi dotkniętymi demencją, chorobą Alzheimera, będącymi po wylewach i udarach mózgu. Każdy kto zetknął się ze skutkami tych chorób wśród swoich najbliższych, wie jak wyczerpująca zarówno fizycznie jak i psychicznie jest opieka nad takimi chorymi. 

– Działając za wiedzą i zgodą Władz Zgromadzenia oraz Dyrekcji placówki proszę wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie materialne tego Ośrodka. Wszyscy wiemy czym może grozić masowe zakażenie pacjentów leżących, z obniżoną odpornością organizmu dotkniętymi także innymi chorobami. – dodaje ks. Sławomir Szustak.

Pomoc organizowana jest m.in. przez portal Pomagam.pl, gdzie jest prowadzona zbiórka funduszy przeznaczonych dla ośrodka. Link bezpośredni >>TU<<.

Dane kontaktowe:

  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej dla przewlekle chorych
    • ul. 25 Czerwca 19; 26-600 Radom
    • tel. +48 48 362 70 48