RADOM – Parafia pw. Chrystusa Nauczyciela

• Wikariusz:
    • ks. dr Wojciech Prawda

MSZE ŚW.:

• Niedziele / Uroczystości:
    • 9.00;
    • 10.30;
    • 12.00;
  • Święta zniesione:
    • 9.00;
  • Dni powszednie:

O PARAFII:

• Do parafii należą:
    • Blaszana, Bławatna, Browarna, Chałubińskiego, Cicha, Jastrzębia, Juliusza, Kościuszki (część), Młodzianowska, Planty (część), Pucka, ks. Sedlaka, Słodowa, Tytoniowa, Zakręt.
  • Odpusty:
    • Chrystusa Nauczyciela (sobota przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego)
  • Dzień adoracji Najświętszego Sakramentu:
    • 30 października
  • Historia:

30 X 1983 r. bp Edward Materski poświęcił krzyż i celebrował Mszę św. na placu pod przyszły kościół. W tym samym roku, staraniem ks. Macieja Pachnika, oddano do użytku tymczasową kaplicę z przerobionego budynku dawnej kaflarni. Wtedy też powstała samodzielna placówka duszpasterska. Tymczasowa kaplica została pobłogosławiona przez bp. Edwarda Materskiego 12 II 1984 r. i służyła potrzebom duszpasterskim do 1998 r., gdy rozpoczęto budowę murowanej świątyni. W tym czasie na zastępczą kaplicę zaadaptowano część parteru przyszłego domu parafialnego. Parafia została erygowana 25 XII 1989 r. przez bp. Edwarda Materskiego. Wiosną 1999 r. rozpoczęto budowę kościoła murowanego wg projektu arch. Piotra Wypchło i Konrada Brejtkopa z Radomia, staraniem ks. Ryszarda Szczęśniaka. Poświęcenia placu pod budowę kościoła dokonał 16 V 1999 r. ks. Jerzy Banaśkiewicz, a fundamenty poświęcił 30 X 1999 r. bp Jan Chrapek. Świątynię dedykował 28 XI 2004 r. bp Edward Materski.

MAPA DOJAZDU: