RADOM – Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbe

• Wikariusz:
    • ks. mgr Adrian Jaksęder

MSZE ŚW.:

• Niedziele / Uroczystości:
    • 7.30;
    • 9.00;
    • 10.30;
    • 12.00;
  • Święta zniesione:
    • 7.30;
    • 9.00;
  • Dni powszednie:
    • 7.00;

O PARAFII:

• Do parafii należą:
    • Adwentowicza, Andersena, Barlickiego, Błędowska, Christianiego, Cichawy, Czynu Chłopskiego, Gombrowicza, Grobickiego, Grodzickiego, Jagienki, Janiszewska, Juranda, Kasztelańska, Kąkolowa, Klwatecka, Klwatka Szlachecka, Krzewień, Kudły, Kultysa, Legackiego, Mroza, Niedbalskiego, Ofiar Firleja,  ks. T. Ofiary, Orkana (część), Ożoga, Pomarnackiego, Powały, Puszczańska, Rataja (część), Staromłyńska, Stepowa, Stromiecka, Sznajdra, Trzebińskiego, Warszawska (część), Witosa, Zieji, Zielonego Sztandaru.
  • Odpusty:
    • św. Maksymiliana (14 sierpnia)
  • Dzień adoracji Najświętszego Sakramentu:
    • ostatnia niedziela października
  • Historia

Duszpasterstwo „na Firleju” zainicjował sługa Boży bp Piotr Gołębiowski. Msza św. w drewnianej kaplicy w Wólce Klwateckiej była sprawowana w każdą niedzielę od 1970 r., a gdy ta spłonęła, wybudowano w latach 1974–1975 kaplicę murowaną w innym miejscu, w pobliżu starej cegielni. Parafia została erygowana 1 V 1981 r. przez bp. Edwarda Materskiego. Kościół parafialny pw. św. Maksymiliana, wg projektu arch. Tadeusza Derlatki i konstr. Witolda Owczarka, został zbudowany w latach 1983–1996 staraniem ks. Tadeusza Ofiary. Świątynia została poświęcona 19 V 1996 r. przez bp. Edwarda Materskiego. Kościół jest murowany z cegły klinkierowej.

MAPA DOJAZDU: