Rozpoczęła się diecezjalna modlitwa o powołania

Bp Marek Solarczyk przewodniczy Mszy św. na rozpoczęcie modlitw o powołania. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25.03) w radomskim seminarium Bp Marek Solarczyk zainaugurował diecezjalną modlitwę o powołania.

– Zawierzamy wszystkie intencje, które nas tu gromadzą, zaczynając od wdzięczności za naszą Diecezję Radomską w 29. rocznicę jej ustanowienia. Zawierzamy wszystko, co jest dziełem Boga w naszej diecezji, aby takim było, aby z mocą Boga się rozwijało. A dzisiaj – w tej wspólnocie seminaryjnej – szczególnie chcemy zawierzyć tajemnice powołań kapłańskich i do życia konsekrowanego w naszej diecezji. Jesteśmy przecież tym pierwszym miejscem, pierwszą wspólnotą, która podejmuje to dzieło od dziś do Niedzieli Dobrego Pasterza. Jest to dzieło modlitwy, dzieło zawierzenia, dzieło wielkiej ufności w to, że to co jest darem Boga, ci którzy są przez Niego obdarowani i powołani, odczytają, przyjmą i w święty sposób będą przeżywać. – powiedział bp Marek rozpoczynając Mszę św. w seminaryjnej kaplicy.

Wraz z biskupem Markiem Eucharystię dla koncelebrowali bp Piotr Turzyński, ks. Jarosław Wojtkun, rektor WSD w Radomiu oraz zarząd i wykładowcy radomskiego seminarium.

– Każdy z nas przechodzi swoją drogę powołania. Każdy z nas, niosących łaskę sakramentu święceń dobrze wie, kiedy się to rozpoczynało, w jaki sposób przebiegało i w co tak naprawdę Chrystus nas prowadził poprzez swoje Kapłaństwo. Wy, drodzy alumni, jeszcze nie wiecie w co Chrystus was wprowadzi poprzez kapłaństwo, ale już bez względu na to czy to są miesiące czy lata, macie również swoją historię tutaj w seminarium, już nie mówiąc o tych wszystkich darach jakie Bóg wam ofiarował zanim przekroczyliście drzwi seminarium. Każdy z nas ma stanąć i prosić Chrystusa: „Pomóż mi odczytać, co jest Twoją wolą, aby moje życie, moje kapłaństwo, moje pragnienie kapłaństwa, przede wszystkim było pragnieniem, aby być świętym. Aby to co teraz przeżywam w bezwarunkowy sposób było oddaniem mojego życia Tobie”. Abyśmy zawsze byli tymi, którzy chcą być sługami Boga. – mówił bp Marek w homilii.

Prosił również by Maryja była Opiekunką dzieła modlitwy o powołania, a nawiązując do sceny Zwiastowania powiedział:

– Jest nasza wielka tęsknota, by Bóg posłał swojego anioła do tych, których powołuje. I w taki sposób ich dotknął, aby oni również odpowiedzieli: „Niech mi się stanie według twego słowa”. Proszę was abyśmy razem, w łączności z biskupem Piotrem, z przełożonymi, z profesorami, z wami – drodzy alumni – abyśmy poszli drogą, którą w wyjątkowy sposób dzisiaj wyrażał psalm i refren: „Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę”. Niech Maryja będzie Piastunką tych tajemnic w nas. Jako nasza Matka niech staje przy nas pokazując i odkrywając przed nami tych zwiastunów Bożych darów, Bożych tajemnic i Bożych łask. Tak jak Ona przyjęła Archanioła. Niech staje przy nas. Niech będzie tą szczególną Orędowniczką i Służebnicą Ducha Świętego zachęcającą nas, że dla Boga nie ma nic niemożliwego jak Duch Święty nas otoczy, a my pozwolimy wypełnić całe nasze życie. – mówił biskup.

Pierwsza część modlitewnej sztafety będzie trwała do Niedzieli Dobrego Pasterza (25.04). Bp Marek Solarczyk wyraził nadzieję, że modlitwa w intencji powołań stanie się codzienną praktyką.

Modlitwa o powołania

Lista parafii i wspólnot zaangażowanych w dzieło modlitwy o powołania:

Dzieło modlitwy w intencji powołań

Failed to get data. Error: