Uczniowie z Przytyka finalistami konkursu o św. Janie Pawle II

542
Konkurs papieski - etap szkolny w PSP w Przytyku. Foto: s. Zofia Gęźba

Ośmioro uczniów PSP w Przytyku zakwalifikowało się do wojewódzkiego etapu konkursu o św. Janie Pawle II. Konkurs pt. „Jan Paweł II i jego orędzie do młodych” zorganizowało Centrum Myśli Jana Pawła II i Mazowieckie Kuratorium Oświaty dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych województwa mazowieckiego.

– Uczniowie, przygotowując się do konkursu, poznawali papieskie orędzia na Światowe Dni Młodzieży w związku z przypadającą w tym roku 30. rocznicą ŚDM zorganizowanych w 1991 roku w Częstochowie. Pandemia nie przeszkodziła uczestnikom solidnie przygotować się do dwuetapowego konkursu, którego zasady oceniania uległy w tym roku istotnej zmianie, tzn. znacząco podniesiono progi wymagań. Tytuł finalisty mógł otrzymać uczeń, który na etapie wojewódzkim uzyskał min. 70% punktów możliwych do zdobycia, natomiast tytuł laureata – min. 90% punktów możliwych do zdobycia.– mówi s. Zofia Gęźba, michalitka z Przytyka.

W szkolnym etapie konkursu wzięło udział dziesięcioro uczniów, z których do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się aż ośmioro. Test pierwszego etapu miał sprawdzić m.in. znajomość życiorysu Jana Pawła II oraz jego nauczania podczas Światowych Dni Młodzieży. Uczestnicy konkursu musieli również napisać dłuższą wypowiedź, do wyboru, w formie listu, wywiadu lub opowiadania.

Finalistami konkursu zostali m.in.: Antonina Kuc, Marlena Januszek, Maria Warulik i Michał Czajka, których do konkursu przygotowały: s. Zofia Gędźba od strony katechetycznej i p. Monika Rdzanek od strony polonistycznej.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy.