Jubileuszowy dar dla radomskiej Fary

W tym roku radomska Fara obchodzi 660. rocznicę fundacji kościoła przez króla Kazimierza Wielkiego. Materialną pamiątką jubileuszu, ma być nowy plac procesyjny wokół kościoła.

– Zostały już ukończone badania archeologiczne. Są zatwierdzone plany i jest wykonawca. Potrzeba tylko odpowiednich środków, a przecież plac kościelny nie jest wpisany do rejestru zabytków. Wstępnie kosztorys opiewa na sumę 615 957 zł. Sama parafia nie jest w stanie zrealizować tego przedsięwzięcia, tym bardziej że do fary w niedzielę i święta uczęszcza tylko około 650 osób – ks. Mirosław Nowak, proboszcz radomskiej fary i kieruje prośbę o wsparcie tego zadania:

– Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich, którym bliska jest radomska Fara: do instytucji, firm i do tych wszystkich, którzy modlili się i przyjmowali sakramenty w tym kościele – o pomoc finansową przy przeprowadzeniu tego dzieła.

Jubileuszowy dar serca, można składać na konto parafii:

PKO BP SA Oddział 1 w Radomiu
77 1020 4317 0000 5902 0101 0743

lub bezpośrednio do skarbony w kościele pw. św. Jana Chrzciciela przy ulicy Rwańskiej.

– Wszystkich ofiarodawców ogarniamy modlitwą. Za zrozumienie i pomoc składam serdeczne podziękowanie staropolskim Bóg zapłać. – dodaje ks. Nowak.

Więcej informacji w artykule ks. Zbigniewa Niemirskiego na stronie radomskiego „Gościa Niedzielnego”: Nowa droga procesyjna wokół radomskiej fary.