„Samemu Bogu przez Maryję”. Koncert w dniu beatyfikacji bł. Stefana Wyszyńskiego. Foto: ks. Karol Kostecki / Parafia MB Nieust. Pomocy w Starachowicach

Koncert odbył się w niedzielny wieczór w starachowickiej parafii MB Nieustającej Pomocy.

– Wydarzenie było poświęcone bł. Prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu i stało się jednocześnie dziękczynieniem za dar nowych błogosławionych. –  mówi ks. Karol Kostecki, wikariusz.

W koncercie wystąpili: Paulina Jabłonka (sopranistka), Elżbieta Kulińska (akompaniament) oraz kameralny chór „Belcanto” pod dyrekcją Krzysztofa Zajchowskiego. Teksty bł. Prymasa Tysiąclecia czytała Anna Babicka.

– Koncert będący wyrazem wdzięczności Panu Bogu za Prymasa Wyszyńskiego zachęcił uczestników do pogłębiania jego myśli i nauczania. Na zakończenie słowo do zgromadzonych wypowiedział Proboszcz Parafii ks. Andrzej Kania podkreślając, że w życiu nowych błogosławionych wypełniły się słowa niedzielnej Ewangelii „jeśli kto chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech mnie naśladuje”. Następnie wykonawcy i widzowie udali się do tablicy pamiątkowej umieszczonej w murze parafialnym w 2002 roku przez starachowickich harcerzy, gdzie pomodlili się za wstawiennictwem bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego za naszą Ojczyznę. Na zakończenie głos zabrała parafianka, pani poseł Agata Wojtyszek, która wraz ze starostą starachowickim Piotrem Babickim i prezydentem miasta Starachowice Markiem Materkiem, objęła patronatem to wydarzenie. – mówi ks. Karol.

Foto: ks. Karol Kostecki / Parafia MB Nieust. Pomocy w Starachowicach