Specjalny „Kwadrans dla Pasterza” – przed beatyfikacją

611
Bp Marek Solarczyk. Foto: Radio Plus Radom

– Jest patronem mojego kapłaństwa. – mówi bp Marek Solarczyk o Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Zapraszamy na specjalne wydanie audycji „Kwadrans dla Pasterza” przed uroczystością beatyfikacji Sług Bożych Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.

– Przede wszystkim połączyła ich miłość do Boga. I to jest świętość! – mówi o przyszłych błogosławionych bp Marek. – To co najbardziej nas zadziwia to jest to, jak człowiek potrafi Bożą miłość przekazać innym. I tutaj, zarówno Ksiądz Kardynał Stefan Wyszyński i Matka Elżbieta Róża Czacka niosą w sobie tę wyjątkowość tych owoców miłości. Takim spoiwem jest na pewno to cytowane słowo kard. Wyszyńskiego: „Ludzie mówią: ‘Czas to pieniądz’, a ja wam mówię: Czas to MIŁOŚĆ”. A w tym jest zawsze miłość Boga, a ona nie jest luksusem. Pan Bóg ją ofiaruje wszystkim i każda beatyfikacja jest tego potwierdzeniem, że tak wielu potrafi ją przyjąć… I obyśmy i my potrafili ją zrealizować. I to jest cała wartość beatyfikacji i zaproszenie dla nas.     

Na pytanie czyim patronem będzie kard. Wyszyński, bp Marek odpowiada bardzo osobiście:

– Jest patronem mojego kapłaństwa. Przyjąłem święcenia w stopniu prezbitera w dniu jego 11. rocznicy śmierci, 28 maja 1992 r. Na ponad godzinę przed święceniami nawiedziłem razem z kolegami jego grób w archikatedrze św. Jana, gdzie modliliśmy się i zawierzali naszą posługę. – mówi bp Marek.

Całą audycję można wysłuchać tu: >> Specjalne wydanie „Kwadransu dla Pasterza” (11.09.2021)

Audycja „Kwadrans dla Pasterza” wróciła po wakacyjnej przerwie na antenę Radia Plus Radom. Cotygodniowych rozmów z bp. Markiem Solarczykiem można słuchać w soboty o godz. 8.05 i w niedziele o godz. 14.05 oraz na stronie http://radioplus.com.pl.