Srebrna matura w „Katoliku” na 100%

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Filipa Neri w Radomiu. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Wszyscy tegoroczni maturzyści radomskiego „Katolika” zdali egzamin dojrzałości. W tym roku w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Filipa Neri egzaminy maturalne odbyły się już po raz dwudziesty piąty.

– Maturzyści stanęli na wysokości zadania i w imponującym stylu podkreślili srebrną rocznicę egzaminów w szkole. Gdy w roku szkolnym 1991/92 liceum uzyskiwało prawa szkoły publicznej, ówcześni uczniowie pisali testy przygotowane przez Kuratorium Oświaty. Jedna z klas okazała się wtedy najlepszą w województwie – to byli pierwsi absolwenci. W tym roku młodzież powtórzyła ten sukces! Jedynie Katolickie Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Plastycznych mogą poszczycić się 100-procentową zdawalnością matury w Radomiu. Nasi abiturienci nie tylko zdali, ale przede wszystkim osiągnęli wyniki, które zdecydowanie przewyższają średnie wyniki ogólnopolskie i miejskie. – mówi ks. Mirosław Prasek, Dyrektor KLO im. św. Filipa Neri w Radomiu.

Ks. Prasek podkreślił, że tegoroczni maturzyści mieli już wcześniej bardzo dobre wyniki w nauce i udowodnili, że bardzo dobrze przygotowali się do tegorocznych egzaminów dojrzałości. Dla nowych kandydatów do Liceum oraz dla ich rodziców to też dobry argument, aby wybrać tę szkołę.

Ze zdanej na wysokim poziomie matury cieszą się przede wszystkim absolwenci „Katolika”, bo wyniki na pewno pomogą w rekrutacji na wybraną uczelnię. Zadowolenia nie kryją również nauczyciele; wyniki osiągnięte na egzaminie dojrzałości to m.in. efekt ich indywidualnego podejścia do wychowanków, pochylenia nad problemami, wspierania i motywowania do wytężonej pracy.

Średnie wyniki procentowe egzaminu maturalnego w Liceum Katolickim:

• język polski – 62%,
  • matematyka – 84%,
  • język angielski – 93%.

Dla porównania:

• Radom:
    • język polski – 51%,
    • matematyka – 58%,
    • język angielski – 70%.
  • a skali kraju:
    • język polski – 55%,
    • matematyka – 64%,
    • język angielski – 78%.

Warto przypomnieć, że radomski „Katolik” awansował w tym roku w rankingu najlepszych szkół w Polsce przygotowanym przez miesięcznik „Perspektywy” i otrzymał „Złotą Tarczę 2019”.