Szukamy rodzin zastępczych

Marsz dla Życia i Rodziny 2017. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.

– Ze względu na smutny fakt, że z roku na rok przybywa dzieci, których rodzicom, sądownie ograniczono prawa rodzicielskie, wzrasta potrzeba rozszerzania zakresu pieczy zastępczej na terenie naszego miasta. Dlatego gorąco zachęcamy: dajmy dzieciom szansę na nowe, dobre życie. – mówi ks. Sławomir Adamczyk z Duszpasterstwa Rodzin naszej diecezji.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu (ul. Limanowskiego 134) jest zainteresowany współpracą zarówno z osobami, które nie chcą rezygnować z własnej pracy zawodowej i są gotowi wychowywać dziecko jako rodzina zastępcza niezawodowa, a także z tymi, którzy pragną realizować się pełniąc funkcję rodziny zastępczej zawodowej czy prowadzić rodzinny dom dziecka. Pełnienie funkcji rodziny zastępczej zawodowej lub rodzinnego domu dziecka jest pracą, za którą otrzymuje się wynagrodzenie.

Kandydatom na rodziców zastępczych jest oferowane bezpłatne szkolenie, które odbywa się w siedzibie MOPS w Radomiu; najbliższe szkolenie odbędzie się w październiku 2019 r.

Szkolenie to ma pomóc kandydatom na rodziców zastępczych ugruntować wiedzę i zdobyć stosowne umiejętności potrzebne w opiece i wychowaniu dzieci pozbawionych opieki rodziny własnej oraz podjąć ostateczną decyzję wspólnie ze specjalistami o utworzeniu rodziny zastępczej.

Kontakt:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu,