Bp Turzyński: „Dobro rodziny i szkoły powinno być troską nas wszystkich”

Bp Piotr Turzyński. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

– Życzę polskiej szkole spokoju, nauczycielom radości z pełnienia swojej misji, a uczniom wspaniałych pedagogów, potrafiących zapalać do mądrego i wspaniałego życia. – powiedział Bp Piotr Turzyński, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Nauczycieli, z racji rozpoczynającego się roku szkolnego 2019/20 na antenie Radia Plus Radom.

– Istnieje młode pokolenie, które powinno być otaczane miłością i troską. Wszystkim ludziom dobrej woli powinno zależeć, aby to następne pokolenie weszło w życie w sposób możliwie jak najlepszy, by było właściwe i dobrze wychowane tak, aby podejmować odpowiedzialność za siebie, świat, bliskich, ojczyznę i Kościół – powiedział bp Piotr Turzyński.

Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Nauczycieli dodał, że dobro rodziny i szkoły powinno być troską nas wszystkich.

Cała wypowiedź na stronie Radia Plus Radom: