Tydzień Kultury Chrześcijańskiej 2020. Zaproszenie

W niedzielę, 4 października, rozpoczyna się w Radomiu Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Do udziału w wydarzeniu zachęca bp Piotr Turzyński. Poniżej – program.

– Serdecznie zapraszamy do udziału w Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej. Rozpocznie się on w niedzielę, 4 października 2020 r., o godzinie 18.00 w kościele Chrystusa Nauczyciela na Plantach, a zakończy Dniem Papieskim, 11 października, w katedrze o godz. 18.00, gdzie wystąpi Chór Reprezentacyjny Wojska Polskiego. W programie również wystawa „Wspomnienie Jerzego Kutkowskiego” w Resursie oraz wystawa „Wspomnienie o ks. Marcelim Pawicy” u księży filipinów. Zaproszona została do Radomia znana autorka książek Ewa Czaczkowska, a ze spektaklem o Kardynale Stefanie Wyszyńskim „Teatr A” z Gliwic. – zachęca bp Piotr Turzyński

PROGRAM:

• 4 października, niedziela

• 18.00 – kościół pw. Chrystusa Nauczyciela w Radomiu, ul. Chałubińskiego 15
      • Msza święta na rozpoczęcie Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej
      • koncert w zespołu „Olga Nawara i Przyjaciele”
  • 5 października
    • 19.00 – Centrum Wolontariatu Międzynarodowego w Radomiu, ul. K. Kelles-Krauza 19
      • „Mistyczki. Historie kobiet wybranych” – spotkanie z autorką książki Ewą Czaczkowską.
  • 6 października
    • 18.30 – Kino Helios Radom, ul. Poniatowskiego
      • film „Wojtyła. Śledztwo”, reż. Jose M. Zavala (seans biletowany).
  • 7 października
    • 19.00 – Oratorium św. Filipa Neri, ul. Grzybowska 22
    • koncert zespołu „Lustro”. Dawne piosenki wojskowe we współczesnej aranżacji opowiedzą o roli oręża polskiego w Bitwie Warszawskiej.
  • 8 października, czwartek

• 18.00 – Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”, ul. Malczewskiego 16
      • Wieczór wspomnień o zmarłym w czerwcu Jerzym Kutkowskim,
      • otwarcie wystawy wspomnieniowej.
  • 9 października, piątek

• 18.30 – sala ekspozycyjna Oratorium św. Filipa Neri, ul. Grzybowska 22
      • wernisaż wystawy „Moc w słabości się doskonali”. Wspomnienie o misjonarzu ks. Marcelim Prawicy. Bohater wystawy od 1972 r. przez 45 lat pracował jako misjonarz w Chingombe w Zambii.
  • 10 października, sobota

• 19.00 – Oratorium św. Filipa Neri, ul. Grzybowska 22
      • spektakl „Życie jest większe od legend”, Teatr A z Gliwic. Przedstawienie osnute na „Zapiskach więziennych” kard. Stefana Wyszyńskiego; spektakl prezentuje postać wybitnego Polaka i jego Hetmankę, Maryję.
  • 11 października, niedziela

• 18.00 – Katedra Opieki Najświętszej Maryi Panny, ul. Sienkiewicza 13
      • Msza święta z okazji XX. Dnia Papieskiego „Totus Tuus”
      • Koncert Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pod dyrekcją Pawła Szkopa. Koncert poświęcony 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Patronat honorowy: Biskup Ordynariusz Diecezji Radomskiej – Henryk Tomasik, Prezydent Miasta Radomia – Radosław Witkowski.

Partner Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej: ENEA Wytwarzanie.