Tym razem online

Bp Marek Solarczyk podczas Wielkopostnego Dnia Skupienia Katechetów. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W sobotę odbył się Wielkopostny Dzień Skupienia Katechetów, który z powodu pandemii zorganizowano w formie zdalnej. W spotkaniu uczestniczyło prawie 400 katechetów diecezji radomskiej.

Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św., której przewodniczył dyrektor Wydziału Katechetycznego ks. Stanisław Łabendowicz, a homilię wygłosił moderator Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie. Katecheci wysłuchali również konferencji nt. Eucharystii, którą przygotował ks. Michał Podsiadły, moderator oazy i wikariusz koneckiej kolegiaty pw. św. Mikołaja.

Wielkopostne słowo do katechetów skierował bp Marek Solarczyk.

– Życzę wam, abyście potrafili zawsze z radością być razem ze swoimi wychowankami i ich rodzinami. Bez względu na okoliczności, czas i formę, stajemy jako ci, którzy chcą być świadkami i znakiem obecności Boga. Ważne jest, aby w tym wszystkim, czego oni doświadczają, zabrzmiały słowa ojca, który mówi: „Moje dziecko, ty zawsze jesteś ze mną i wszystko, co moje, do ciebie należy”. Dobrze wiemy, że to nigdy nie jest proste. Potrzeba cierpliwości i ufności dla Boga, że to, co robimy, zawsze będzie miało sens, jeżeli będziemy czynili to z oddaniem. W tym wszystkim jest działanie Boga. – powiedział katechetom bp Marek Solarczyk.

Bp Marek Solarczyk

Spotkanie zorganizował Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Radomskiej.

– Każdego roku uczestniczy w nich wiele osób, ale z powodu pandemii musieliśmy tym razem spotkać się w formie online. Życzymy katechetom, aby pełni optymizmu mówili o radości zwycięstwa Chrystusa, która dokonuje się przez tajemnice krzyża, by tę radość przenosili na uczniów i swoje środowiska. Jesteśmy w czasie, który wymaga poświęcenia i służby innym. W tym wszystkim jest Chrystus. – powiedział ks. Stanisław Łabendowicz.

Ks. Przemysław Wójcik, homilia:

Ks. Michał Podsiadły, konferencja

GALERIA:

Google Photos Refresh Token invalid. Please authenticate from Photonic → Authentication.
Error encountered during authentication:
{
  "error": "unauthorized_client",
  "error_description": "Unauthorized"
See here for documentation.