„Ubierz Medyka”

820

Caritas Diecezji Radomskiej organizuje kolejną akcję pomocową w walce z koronawirusem. Tym razem zbiera fundusze na zakup środków ochrony indywidualnej, takich jak: kombinezony, rękawiczki, gogle i maseczki z filtrem.

– Każdy kontakt z chorym lub podejrzanym o zakażenie koronawirusem wymaga nowego i bezpiecznego stroju. Lekarze, ratownicy i opiekunowie mieszkańców Domów Pomocy Społecznej potrzebują ich nawet kilkudziesięciu w ciągu dnia. Dlatego radomska Caritas wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom i stara się pomóc.  By móc dobrze zabezpieczyć kadrę, w jednej tylko placówce potrzeba około 200 kompletów tygodniowo. Już po 50 takich profesjonalnych kompletów trafiło do DPSów w Drzewicy i Goździe – mówi ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Jeden kompletny zestaw to koszt 70-100 zł. Ilości, które są na dziś potrzebne sięgają 1000 szt. tygodniowo – informuje Caritas Diecezji Radomskiej. Akcję można wesprzeć:

Od początku pandemii koronawirusa Caritas Diecezji Radomskiej organizuje pomoc szpitalom, DSMom, hospicjom, seniorom czy bezdomnym. Cały czas trwa akcja „Stop dla Coronawirusa” i „Pomoc dla Seniora”. Taką pomoc otrzymały m.in. DPS w Drzewicy czy Niedabylu. Radomska Caritas współpracując z Fundacją „SMS z nieba” (akcja „Zanurzeni w Miłości”) zorganizowała zbiórkę na zakup respiratorów dla szpitali w Radomiu, Opocznie i Starachowicach.