Wejdźmy razem!

1394
ks. Mirosław Kszczot, Dyrektor PPDR na Jasną Górę. Foto: ks. S. piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W poniedziałek, 13 sierpnia, pielgrzymi 40. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej dotrą na Jasną Górę. Do dołączenia do pielgrzymów w tym szczególnym dniu zachęca ks. Mirosław Kszczot, dyrektor radomskiej pielgrzymki.

Jutrzejszy dzień rozpocznie się w Mstowie, gdzie wszystkie kolumny i grupy radomskiej pielgrzymki spotkają się na Mszy św. o godz. 8.15.

– Eucharystii przewodniczy bp Henryk Tomasik. Stamtąd już jako jedna kolumna pójdziemy w stronę Przeprośnej Górki. Wyjście z Mstowa o 10.00, a to znaczy, że pierwsze grupy dotrą na Przeprośną Górkę około południa. Tam pierwszy raz widać jasnogórską wieżę i stamtąd ruszymy w kierunku celu naszej pielgrzymki, kaplicy Cudownego Obrazu – mówi w radomskim „Gościu Niedzielnym” ks. Mirosław Kszczot, dyrektor pielgrzymki.

Wejście radomskich pielgrzymów przed szczyt jasnogórski i dalej do kaplicy rozpocznie się o 15.00.

– Jako pierwsze w tym roku wejdą grupy z kolumny opoczyńskiej. One rok temu wchodziły jako ostatnie. Za nimi pójdą dwie kolumny radomskie, a potem starachowicka i skarżyska. O 19.30 będzie sprawowana Msza św. pod szczytem. Razem z nami będą pątnicy z pielgrzymek kieleckiej, sosnowieckiej i włocławskiej. Ale to nie koniec. O 21.00 modlitwie Apelu Jasnogórskiego w kaplicy Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej przewodniczy bp Henryk Tomasik. Serdecznie zapraszamy do udziału w Apelu, także za pośrednictwem mediów – podkreśla przewodnik.

Ks. Kszczot zaprasza na ostatni dzień pielgrzymki wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogli przejść całej trasy.

– Nie każdy może iść wszystkie dni. Niektórzy nie mają urlopów lub po prostu wystarczających sił czy zdrowia, by wziąć udział w całej pielgrzymce, ale kiedyś chodzili i tęsknią za tą wędrówką i jej atmosferą. Wszystkich, którzy chcą wejść z nami na Jasną Górę serdecznie zapraszamy – zachęca ks. Mirosław Kszczot, dyrektor pielgrzymki.