Wieczorna modlitwa przy pomniku Jana Pawła II

1214
Pomnik Jana Pawła II przed WSD w Radomiu. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II bp Henryk Tomasik i bp Piotr Turzyński oraz księża mieszkający w radomskim seminarium spotkali się na wspólnej modlitwie przy pomniku papieża Polaka.

Pomnik Jana Pawła II znajduje się naprzeciw wejścia do budynku seminarium, a został postawiony w 10. rocznicę wizyty w Radomiu.

– Dziś, w 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, nie mogliśmy się spotkać gdzie indziej, niż przed pomnikiem papieża, który stoi naprzeciw wejścia do naszego seminarium. To miejsce szczególne. Papież, jako kapłan, wznosi do góry kielich w momencie przeistoczenia. Jest zwrócony w stronę seminarium, jakby chciał powiedzieć do nas jeszcze raz te słowa, które wypowiedział w Rzymie w 2003 roku, gdy byliśmy tam z pielgrzymką naszego seminarium. „Naśladujcie to, co sprawować będziecie. Bądźcie ludźmi modlitwy, a uda wam się naśladować to, co będziecie sprawować.” On swoim życiem pokazał to, co głosił nauczaniem – mówi ks. Jarosław Wojtkun, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

Od początku epidemii księża mieszkający w seminarium wraz bp. Piotrem Turzyńskim spotykają się na codziennej wieczornej modlitwie w kaplicy: odmawiają Różaniec, śpiewają Suplikacje i Apel Jasnogórski. Wczoraj, po raz kolejny w tej modlitwie uczestniczył bp Henryk Tomasik.

– Spotykamy się o 20.30, zgodnie z zaleceniem papieża Franciszka i księży biskupów. Cieszymy się z tych odwiedzin ordynariusza i udziału w naszej modlitwie. Biskupi Henryk i Piotr udzielili na zakończenie modlitewnego spotkania pasterskiego błogosławieństwa naszemu seminarium, miastu i diecezji. – powiedział ks. Wojtkun.