Modlitwa w intencji ks. Adama Myszkowskiego

Msza Święta w intencji Księdza Adama Myszkowskiego. Foto: YT

Wczoraj wieczorem bp Marek Solarczyk przewodniczył Mszy św. w sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego i Krwi Zbawiciela w Wielkiej Woli-Paradyżu, prosząc o zdrowie dla ks. Adama Myszkowskiego. Do wspólnej modlitwy w intencji ciężko pobitego księdza kustosza dołączyli się również księża z dekanatu żarnowskiego i wierni wielkowolskiej parafii.

– Gromadzimy się w naszej świątyni, aby zawierzać Bogu i Jego mocy naszego księdza proboszcza ks. Adama prosząc o łaskę zdrowia. Prosząc o szybki powrót do pełni sił. Prosząc, aby to trudne doświadczenie, pełne cierpienia dla niego, ale i wielkiego duchowego i życiowego trudu dla każdego z nas, by przyniosło obfite Boże, duchowe owoce. Dziękuję za tę wspólnotę modlitwy tutaj zgromadzonym, za was, drodzy parafianie, i wszystkich, którzy jesteście tu z troską i życzliwością, aby zawierzać ks. Adama Bogu. Dziękuję zgromadzonym tutaj kapłanom – powiedział bp Marek we wprowadzeniu do Mszy św.

W homilii bp Solarczyk powiedział:

– Środa II Tygodnia Wielkiego Postu od dzisiaj już nie będzie taka jak wszystkie poprzednie. Biorąc pod uwagę intencję, która nas tu gromadzi, biorąc pod uwagę osobę ks. Adama – cierpiącego. Ks. Adam jest w szpitalu. Modlimy się o jego zdrowie. Polecamy wszystkich, którzy go leczą, prosząc o mądrość, o właściwe decyzje. Dlaczego tu jesteśmy? Dlaczego w taki sposób to przeżywamy? Bo wierzymy, że w tej duchowej łączności jesteśmy z nim, a on jest z nami.

Biskup odnosząc się do tajemnicy cierpienia zwrócił uwagę na szczególny charakter miejsca jakim jest sanktuarium w Wielkiej Woli – Paradyżu:

– Tajemnica naszego sanktuarium Chrystusa Cierniem Ukoronowanego właśnie dzisiaj przez osobę księdza Adama niesie taką nową wymowę. Bo może być gdzieś w sercu każdego z nas taka modlitwa, takie trwanie, takie wołanie wobec Chrystusa Pana Cierniem Ukoronowanego i takie swoiste wołanie i wyznanie: „Panie, dobry Mistrzu! Twoja głowa była skaleczona, ciernie zadawały tak ogromny ból, doskwierały tak niewyobrażalne rany. Prosimy, aby ta tajemnica ran, tego bólu, głowy naszego kapłana ks. Adama przez Ciebie była uleczona!” Gdzie jak nie tutaj? Gdzie jak nie przed Chrystusem Cierniem Ukoronowanym mamy o to prosić? Mamy w to wierzyć, chcemy w to wierzyć i w to wierzymy! – mówił pasterz.

Zapis transmisji Mszy św. :