Wigilia przed Wigilią

Bp Marek Solarczyk umieszcza figurkę Dzieciątka Jezus w żłóbku. Kaplica WSD w Radomiu. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W środowy wieczór wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu przeżywała spotkanie wigilijne. Rozpoczęła je Msza św., po zakończeniu której bp Marek Solarczyk poświęcił żłóbek i opłatki. Następnie księża i klerycy złożyli sobie życzenia i zasiedli do wigilijnej wieczerzy.

Mszy św. przewodniczył bp Marek Solarczyk, a obecni byli również bp Henryk Tomasik i bp Piotr Turzyński.

– W tej wspólnocie seminaryjnej, ciesząc się obecnością bp. Henryka Tomasika i bp Piotra Turzyńskiego, profesorów, przełożonych, pracowników, a nade wszystko w tej wspólnocie, dla której ten dom jest, was, drodzy alumni, przeżywamy adwentowe spotkanie opłatkowe, które rozpoczyna Msza św. Już przywołujemy te tajemnice, które niesie Uroczystość Bożego Narodzenia. Dziękujemy Bogu za tę wspólnotę, za wszelkie dary, które On w nas wpisuje. Zawierzamy Bogu wszystko, co On chce nam zawierzyć przez te najbliższe dni, w tym bycia z bliskimi, bycia dla innych, ale przede wszystkim odkrywania i przeżywania życia z Bogiem – powiedział bp Solarczyk na rozpoczęcie Mszy św..

Po zakończeniu Mszy św. bp Marek Solarczyk poświęcił żłóbek przygotowany przez kleryków w kaplicy seminaryjnej oraz opłatki na stół wigilijny.

Zanim wszyscy zasiedli do wieczerzy wigilijnej wypowiedziano życzenia bożonarodzeniowe. Pierwsze skierował ks. Marek Adamczyk, rektor radomskiego seminarium.

– W Boże Narodzenie chodzi nie tylko o słowa, ale o to, że Bóg był, jest i On przychodzi. Chodzi o to, że Bóg jest Miłością i ta Miłość pochyla się nad każdym z nas i nas porywa. Wszystkim tu obecnym życzę w tym czasie takiego mocnego doświadczenia Bożej miłości. Życzę doświadczenia tego, że Bóg pochyla się nad każdym z was, że jesteście dla Niego ważni, że jesteście przez Pana Boga kochani. – mówił rektor.

Życzenia złożył również bp Marek Solarczyk, a w imieniu kleryków dk. Filip Kochanowski. Niestety ze względu na obostrzenia sanitarne przełamanie opłatkiem odbyło się w okrojonej formie.

Seminaryjną wieczerzę wigilijną zakończył wspólny śpiew kolęd i pasterskie błogosławieństwo.

Failed to get data. Error: