Msza św. w 44. Rocznicę radomskiego Czerwca’76

44. Rocznica Czerwca76. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W radomskiej katedrze Bp Henryk Tomasik przewodniczył Mszy św. w 44. Rocznicę radomskiego Czerwca’76. Z powodu epidemii koronawirusa uroczystości nie mogły się odbyć przy pomniku Ludzi Skrzywdzonych.

– To były smutne wydarzenia, gdzie Polak podniósł rękę na swojego brata. Trzeba budować odważne życie na skale, czyli na Chrystusie. Dzisiaj modlimy o pokój i sprawiedliwość społeczną. Modlimy o ten dar dla naszej ojczyzny. Dzisiaj potrzebna jest kultura słowa w rodzinie, mediach, parlamencie, w całym życiu społecznym – mówił w homilii bp Henryk Tomasik.

Bp Henryk Tomasik, homilia:

Przed Eucharystią został odczytany list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który we wczesnych godzinach popołudniowych odwiedził Radom i złożył kwiaty pod pomnikiem Ludzi Skrzywdzonych:

„Radomski Czerwiec 1976 roku jest jednym z najważniejszych wydarzeń naszej współczesnej historii. To symbol walki o sprawiedliwość i godność. Symbol społecznego protestu wobec kłamstw i niegodziwości komunistycznej władzy. Symbol drogi do wolności. Radom wiernie pamięta o wszystkich, którzy 44 lata temu mężnie, z podniesionym czołem podjęli akcje strajkowe i wyszli na ulice miasta, by bronić wartości prostych i fundamentalnych” – napisał prezydent.

List odczytała Halina Szymańska, Szef Kancelarii Prezydenta RP:

Failed to get data. Error: